На вихідних захворів мій 3-річний син Олексій. У суботу підвищилася температура, в неділю в горлі з'явилися дрібні червоні прищики з білими цятками.
По вихідних державні лабораторії не працюють. Поїхали в приватну клініку зробити аналіз крові. Але виявилося, що й там у неділю лаборанта нема. Сина оглянула молодий педіатр.
– Та там гнійна ангіна, – заглядає в горло лікарка. – Потрібен антибіотик. Випишу дорогий, але дуже ефективний. А що це за прищики на щоках і на ручці? Що дитина їла? Мед? Запам'ятайте – у вашої дитини алергія на мед. Треба приписати антигістамінні. В горло пшикалку купіть, смокталки. Пробіотик – щоб кишечник не постраждав. Ну, і щось для імунітету, гомеопатичне.
Виписує на аркуші список із п'яти препаратів.
– Ага, забула. Якщо в дитини гарячка, даєте ефералган. В задній прохід ставите свічку нурофен, – дописує ще два пункти.
Платимо на рецепції 200 грн за прийом і йдемо в аптеку.
"Так не хочеться давати дитині стільки хімії. Може, почекати, – крутиться в голові дорогою. – Син про біль у горлі нічого не каже, нормально ковтає. А якщо це не ангіна?"
В аптеці підраховують вартість призначення – 980 гривень. Таки почекаємо добу.
Наступного дня дзвоню до "державного" лікаря.
– Це ентеровірусна інфекція, зараз дуже поширена серед дітей. Прищики в горлі, на ручках – перші ознаки. Давайте дитині багато пити, ліків не треба, – говорить.
У середу малий одужав.
– Ну як ваш хлопчик? – дзвонить приватний педіатр. – Вже здоровий? Це антибіотик так швидко подіяв. Лікування не переривайте – ангіна може дати ускладнення.
Комментарии