Черга по квитки на різдвяний ярмарок розтяглася на 200 м. Люди хукають на руки, переминаються з ноги на ногу, терпляче чекають. Поряд з українцями мерзнуть індуси, китайці й араби.
Ярмарок організували дружини послів країн Європи, Америки й Азії, аби зібрати кошти на благодійність. Допомагатимуть нашим малозабезпеченим жінкам, дітям, інвалідам та старим людям.
Усередині виставкового центру "КиївЕкспоПлаза" не продихнути. Тут представлені 38 посольств. Найбільше пожвавлення — біля польського стенду, бо проводять безпрограшну лотерею. За всім спостерігає дружина посла Польщі.
Бабця у кожусі мацає червоні яблука на стенді.
Німецьку зубну пасту роздають задурно
— Це для краси, — застерігають ламаною українською господині. — Але можете скуштувати.
Бабця згрібає фрукти у пакет.
Кругленька американка пригощається канапками із салом і огірками біля українського стенду.
— Юкрейніан огурєц, єс? — зосереджено вимовляє іноземка. Їй кивають тітоньки із розпашілими щоками, які по черзі виходять на перекур. Не виправляють, "огурєц" — то й "огурєц".
Ведуча в блискучій сукні оголошує номери російською. Дитячі колективи виконують індійські, арабські й німецькі танці. Уся увага — біля стенду із німецькою зубною пастою. Її роздають задурно.
Польські діти співають українських пісень про рідний край. Глядачі захоплено аплодують. Безплатна паста закінчується.
Нарешті оголошують український номер. Дитячий гурт із Броварів зустрічають оплесками.
Вмикають фонограму "Хвастать, милая, не стану, знаю сам, что говорю…" Хлопча і дівчатко з кісками грають на сцені кохання. Танцю і хореографії нема — дівча завчено копилить губи, хлопець у косоворотці бігає по сцені з баяном. Намагається втрапляти у слова: "Или я в масштабах ваших недостаточно красив?" Удає, що грає.
— То це тепер називається — український танок? — натовпом прокочується хвиля невдоволення. Якийсь вусань заявляє:
— Зате в них баян "Україна"!
Комментарии
15