На Заході заговорили про закриття українського неба. Наважаться?
Закрити небо над Україною - в перший рік повномасштабного вторгнення це було чи не основним прохання до наших союзників. Однак раз за разом Україна отримувала відмову. Зараз таке прохання йде вже від Гельсінської комісії США. Що скаже новий Генсек НАТО?
The Hill: Двопартійні лідери Гельсінської комісії США закликають президента Байдена дати дозвіл союзнику по НАТО Польщі розширити свою протиповітряну оборону в небі України, допомагаючи збивати російські ракети у якості самооборони.
Про це йдеться у листі, який ексклюзивно отримало видання The Hill. Представники Джо Вілсон (R-S.C.) і Стів Коен (D-Tenn.), голова і високопоставлений член, відповідно, надіслали лист із проханням Байдену "надати Польщі повноваження перехоплювати та нейтралізувати ракети над Україною, особливо ті, що загрожують вторгнутися в повітряний простір Польщі".
Польща намагається використати свої щити протиповітряної оборони та, можливо, розширити їх, що захистить її небо від російських ракет, але також допоможе Україні в захисті
Запит ґрунтується на тому, що Польща намагається використати свої щити протиповітряної оборони та, можливо, розширити їх, що захистить її небо від російських ракет, але також допоможе Україні в захисті. Міністр закордонних справ Польщі Радек Сікорський запропонував цю схему у вересні в інтерв'ю Financial Times. І хоча тодішній держсекретар Ентоні Блінкен заявив, що це питання є частиною дискусій між союзниками по НАТО, тодішній генеральний секретар Єнс Столтенберг відхилив цю пропозицію, заявивши, що це ризикує НАТО "стати частиною конфлікту".
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте, який приступив до виконання своїх обов'язків у жовтні, ще не звернувся до цього питання, і НАТО не відразу відповіло на запит про коментар. Закриття українського неба для російських ракет є одним із найбільших викликів за весь час повномасштабної війни, яка почалася в лютому 2022 року.
Коментарі