Хто і навіщо підживлює російський міф про "укронацистів"

Українська мова протягом століть заборонялася, учитися, писати - навіть говорити українською в Російській імперії та СРСР було небезпечно. Однак саме українців з подачі тієї самої Росії чомусь називають націоналістами. А бажання позбавитися імперського спадку - клеймлять як утиски. Кому це вигідно?

Про міф "Ukrainian suicidal nationalism" і звернення культурних діячів до ЮНЕСКО. Син, Нестор Барчук, служить у бригаді "Азов". Разом із бійцями і родичами полонених азовців щойно повернувся з адвокаційної поїздки до Брюсселя.

...цілком пристойні західні видання, від TIME до The Week, Guardian і десятків інших, повторювали звичну вигадку про "нацистські військові формування" в Україні...

Один із важливих напрямків боротьби, їхньої комунікації із західними політиками, військовими, дипломатами - це подолання старого радянсько-російського міфу про український "suicidal nationalism", проклятого брехливого наративу, який СССР (а потім РФ) втовкмачував у західну свідомість довгими десятиліттями. Створений імперією образ "українця-поліцая", "українця-архаїчного нацика", "українця-дикого праворадикала", "українця-екстреміста-різуна" виявився настільки живучим, що навіть після початку агресії Росії в Україну цілком пристойні західні видання, від TIME до The Week, Guardian і десятків інших, повторювали звичну вигадку про "нацистські військові формування" в Україні, зокрема очорнювали "Азов". Саме через це впродовж 10 років тривала заборона на передачу сучасного західного озброєння "Азову".

Українці весь час були під підозрою стосовно нацизму (нацизмом Росія називає відмову українців від російської ідентичності). І лише зараз, ціною величезних зусиль багатьох людей, завдяки абсолютно героїчній історії захисників Азовсталі, нам вдається цю інерцію мислення поборювати.

Подолання стереотипів - дуже тонка, ювелірна дипломатія, величезна робота багатьох людей, особливо непроста на тлі масованої російської пропаганди, яка далі проштовхує дискурс про "переслідування російської культури в Україні"

Подолання стереотипів - дуже тонка, ювелірна дипломатія, величезна робота багатьох людей, особливо непроста на тлі масованої російської пропаганди, яка далі проштовхує дискурс про "переслідування російської культури в Україні" і "русофобію". Зараз, коли основною ціллю росіян є зменшення західної допомоги Україні, "Терміновий заклик до ЮНЕСКО" українських діячів культури про захист імперської спадщини в Одесі - це просто ящик патронів для ворога у війні на знищення України.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі