Світ перезавантажується. Що показав саміт "двадцятки"

Геополітичне посилення Індії означає геополітичне послаблення РФ

Саміт "двадцятки" не був для нас ані добрим, ані поганим. Він повертає нас у реальність, де світ, на жаль, турбують багато проблем, а не тільки війна РФ проти України. Так само підсумкова декларація не є ані доброю, ані поганою – вона є ніякою. Нас в Нью-Делі ніхто не "здав", а от формулювання в декларації очевидно розміняли. На згоду Китаю та Індії на них і на згоду незахідного світу втричі збільшити частку джерел енергії, що поновлюються. Що, в свою чергу, без західних грошей і технологій банально неможливо. Цифра у $4 трлн інвестицій на рік тільки для незахідного світу, щоб зупинити зміни клімату, вражає. І не просто так ООН "потурбувалася" цю цифру вчасно під саміт оприлюднити. Минулого року в декларації "двадцятки" було засудження РФ, але одночасно і пояснення, що не всі з цим згодні. Так би мовити, домовилися не домовлятися. Чи такий підхід нам реально допоміг? Питання відкрите, але скоріше ні. Тим не менш, емоційно ми декларацію програли, і це, звісно, неприємно та дуже сумно.

Господарі саміту не хотіли бачити там нас, адже бажали зробити "героєм дійства" самих себе – Індію, а ніяк не Україну. І в цьому немає жодної зради

Саміт став дуже очевидним прикладом, як Захід намагається не псувати гру Індії. Яка перший раз вже офіційно була названа не Індія, а Бхарат, як хочуть індуси. Напередодні саміту вони запускали космічні станції на Місяць і до Сонця – до речі, успішно, на відміну від РФ. Індія хоче бути на одному рівні із США, ЄС та Китаєм і вважає, що це її "законне" і заслужене місце. А Захід підтримує Індію як противагу Китаю. Це, до речі, одна з відповідей, чому господарі саміту нас там не хотіли бачити, адже вони хотіли зробити "героєм дійства" саме себе – Індію, а ніяк не Україну. Не бачу ніякої "зради", яку в нас дуже люблять розганяти.

Маємо чесно визнати, що світ поступово дрейфує до реальності, де наша війна вже не є завжди питанням номер один

За результатами "двадцятки". Ми нічого критичного не втратили, а геополітичний трикутник США–Китай–Індія вже точно не має місця для РФ і може бути доповнений до "чотирикутника" Євросоюзом, і саме через це в нас з'явиться шанс бути в ньому присутнім – як частини ЄС. Геополітичне посилення Індії означає геополітичне послаблення РФ. Але маємо чесно визнати, що світ поступово дрейфує до реальності, де наша війна вже не є завжди питанням номер один за визначенням і де не все обертається навколо нас. Саміт в Нью-Делі це чітко показав.

Світ перезавантажується і наше місце – на Заході. Це запорука нашої безпеки і взагалі існування. Але це означає, що маємо брати до уваги стратегічні інтереси Заходу, розуміти їх і навчитися використовувати їх на свою користь. Ніяких інших варіантів немає.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі