Болюче слово "зрада". Хто винен та чи варто пробачати

Коли зрада розкривається – це не криза, а шанс нарешті побачити реальність без ілюзій і, можливо, змінити своє життя

Зрада у під час війни, на жаль, стає більш поширеним явищем у нашому суспільстві. Для багатьох жінок думка про зраду настільки нестерпна, що вони навмисне уникають близьких відносин, щоб не страждати згодом.

Довіру та теплоту у стосунках у разі, якщо один з партнерів зрадив, доведеться вибудовувати заново.

Загалом світовий показник невірності такий: 75% чоловіків та 68% жінок у шлюбі хоча б раз зраджували своїм половинкам. Цікаво, що лише 5% людей вважають, що їхній партнер зраджував або збирається це зробити у майбутньому. Втім, часто довіру та теплоту у стосунках у разі, якщо один з партнерів зрадив, доведеться вибудовувати заново.

Причини невірності

Існують дані науковців про те, що люди, які себе поважають, взагалі не уявляють, що їх партнер може їм зраджувати, а тим паче піти від них. Вони справедливо розраховують лише на чесні стосунки та цілковиту відвертість у всьому. Такі пари часто дуже міцні, але бувають випадки, коли в них один з партнерів роками навіть не здогадується про паралельне життя іншого.

Причина конфліктів – невміння чути, слухати, помічати, доносити свої думки, ділитися почуттями

Головна причина зради – порушення емоційної близькості пари і, як наслідок, виникнення незбалансованих відносин, часті конфлікти в сім'ї, що призводять до накопичення образи та негативних почуттів. Причина таких конфліктів – невміння чути, слухати, помічати, доносити свої думки, ділитися своїми почуттями та взагалі про це говорити.

Важливо з перших днів стосунків вміти відстоювати свої особистісні кордони. Часто я чую про порушення психологічних кордонів, коли чоловік цілковито присвоює собі жінку. Починає щось їй забороняти або вирішувати, на що вона має право, а на що – ні. Це призводить до того, що у неї згодом виникає бажання створити свій світ – окремий від партнера.

Війна змінила причини зради

Під час війни на перший план вийшли інші причини – це надто близький та важкий побут або тривала розлука. Не дарма побут називають головним убивцею шлюбу. Щоб уникнути розбірок та сварок, відповісти на все проблемні питання потрібно на сімейній раді, детально обговоривши всі моменти.

Практика планування спільного майбутнього чудово зміцнює стосунки

Ще однією причиною для зради може бути відсутність спільних планів. Практика планування спільного майбутнього чудово зміцнює стосунки. Особливо у воєнний час, коли все навколо здається крихким і досить туманним. До того ж це просто обов'язкова справа для тих, хто знаходиться далеко один від одного. У майбутньому партнер має бачити вас поруч з собою.

Пробачати чи ні?

Важливо дивитися на зраду з обох боків, розуміти причини та наслідки. Не всі можуть пережити зраду самостійно. Статистика говорить, що лише 35% жінкам вдається зберегти сім'ю і себе в цьому шлюбі. Близько 30% подають на безапеляційне розлучення і доводять його до кінця. Найменш емоційні особи, їх 25%, переживають ситуацію самостійно, всередині себе, але при цьому залишаються у шлюбі, ніби нічого й не сталося. А комусь навпаки – вдається зробити подальше сімейне життя щасливішим і мова у жодному разі не буде йти про те, що відносини приречені на провал.

У вас є можливість пройтися як по базових, так і по сексуальних потребах кожного.

Коли зрада розкривається, це не криза, а шанс нарешті реальність без ілюзій. У вас є можливість пройтися як по базових, так і по сексуальних потребах кожного. Для того, щоб зробити це безпечно та ефективно, потрібен помічник – фахівець із сімейної терапії.

Спеціально для Gazeta.ua

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі