У Росії заборонили продавати алкоголь у великих пластикових пляшках.
З 1 січня 2017 року в РФ буде заборонено виробляти і продавати гуртом алкоголь в пластикових пляшках об'ємом 1,5 л, повідомляють "РИА Новости".
Більше того, з 1 липня 2017 року буде заборонений і роздрібний продаж такої продукції.
Так, закон про поетапну заборону виробництва та обігу алкоголю в пластикових пляшках ємністю понад півтора літра Держдума РФ прийняла на пленарному засіданні у п'ятницю.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як у Івано-Франківську варять пиво: усе імпортне, українська — вода й електроенергія
Раніше, влітку 2014 року Держдума прийняла в першому читанні поправки про поетапну відмову від роздрібного продажу алкогольної продукції, насамперед — пива, у великих пластикових пляшках.
Відповідно до початкової редакції закону, продаж в пластику алкоголю з вмістом етилового спирту понад 6% в тарі об'ємом 1,5 літра повинні були заборонити з 1 січня 2015 року, з 1 липня 2015 року — з вмістом спирту більше 5% і об'ємом більше 1 літра, з початку 2016 року — з вмістом спирту більше 4% і ємністю більше 0,5 літра.
Наразі заборона поширюється не тільки на пиво, а й на виробництво і обіг всієї алкогольної продукції в пластику.
Господарюючим суб'єктам надано можливість реалізувати вироблену продукцію протягом шести місяців.
Крім того, законом передбачено запровадження штрафів за роздрібний продаж, виробництво і обіг алкоголю в пластику об'ємом 1,5 літра.
Для посадових осіб такі дії будуть загрожувати штрафом в розмірі від 100 тисяч до 200 тисяч рублів з конфіскацією продукції або без. Для юридичних осіб — від 300 тисяч до 500 тисяч рублів з конфіскацією.
Депутати також прийняли поправку до проекту постанови Думи і рекомендували уряду РФ для зниження масштабу зловживання алкогольною продукцією та профілактики алкоголізму продовжити в 2017 році роботу щодо подальшого переходу на виробництво алкоголю в пластикових пляшках об'ємом менше 1,5 літра.
Раніше повідомлялось, працівники Київблагоустрою зносять алкогольні кіоски на площі Героїв Бресту біля столичного речового ринку.
Коментарі