"Відколи потепліло, в мене на подвір"ї води по коліна", — каже 61-річна Дар"я Присяжнюк із райцентру Літин.
Показує, як на центральній вул. Леніна вода стікає в дірку на асфальті. Поряд — ливнева каналізація, туди стікає значно менше води.
— Мій двір знаходиться нижче центральної вулиці, тому вода стоїть постійно, — продовжує. — До туалету страшно ходити. Треба йти якраз через ту воду, а зробити туалет перед хатою нема як, бо ж центральна вулиця. Через сильний потік води з одного боку вимило яму понад метр глибиною. Щоб сходити в туалет, зробила мостік із дошок, та його постійно підмиває. Дошки гниють.
Через постійну вологу на стінах будинку з"явився грибок.
— Найгірше, коли сильний дощ. Вода біжить величезним потоком, — говорить Дар"я Присяжнюк. — Тоді надвір навіть не виходжу.
Поряд із будинком Дар"я Антонівна має близько 2 соток землі, але вона заростає бур"янами.
— З одного боку вода стоїть, з іншого — стихійна мусорка. Жителі будинку, що на вулиці Кармелюка, зносять помиї та нечистоти. Доки холодно — ще нічого, а як тільки трошки потепліє, куди хоч дівайся. І навіть картошка, яку тут посаджу, воняє тими нечистотами.
На стінах будинку з"явився грибок
Дар"я Присяжнюк неодноразово зверталася в селищну раду із заявами прочистити каналізаційний стік, але отримувала відписки, що очищення каналізації не в їхній компетенції.
— Раніше очисткою ливневих каналізацій займалася комунальна служба, та вже кілька років нам на це грошей не виділяють, — каже майстер міської служби "Комунсервіс" Євген Гордійчук, 33 роки. — Тепер цим має займатися обласна служба автомобільних доріг. А вони нам тільки обіцяють, що зроблять, та коли доходить до діла, кажуть — нема грошей.
— На очистку ливневої каналізації в організації справді немає грошей, — говорить Григорій Сорока зі служби автодоріг у Вінницькій області. — Почистити її зможемо тільки після прийняття бюджету на 2010 рік і виділення коштів. Через холодну зиму і великі снігопади всі кошти пішли на очистку автодоріг.
Жителі будинку на вул. Кармелюка не уклали договір із комунальним підприємством на вивезення сміття і прибирання території.
— Там переважно живуть люди похилого віку, і вони виносять нечистоти і сміття на вулицю. Ще й поставили клітки із кролями й козами за будинком, і ті всі відходи тоже викидають людям на городи. Санстанція неодноразово їх за це штрафувала, та толку ніякого, — розповідає Євген Гордійчук.
— Навіть хазяйка сусіднього кафе пішла їм на уступки. Казала, щоб ходили в туалет до її закладу, але за умови, що раз на рік будуть викачувати вигрібну яму за свій рахунок. То вони відмовилися, виливати людям на городи ж безплатно, — говорить місцева жителька Олена Халамендик, 28 років.
Коментарі