Столиця Словаччини Братислава буквально нашпигована цікавими та оригінальними пам'ятниками. Деякі навіть стали візитівкою міста. Туристи із захопленням блукають старими вуличками в їх пошуках і охоче фотографуються напам'ять.
На пам'ятники та знайомство з містом я виділила два дні, але потім постійно натикалася на кілька найпопулярніших скульптур розташованих у старому місті. В останній вечір у Братиславі навіть спеціально пішла попрощатися з ними.
Найбільшою популярністю у гостей Братислави користується Роззява (Чумил). Пам'ятник ще називають Сантехніком. Біля усміхненого, добродушного дядечка у касці, який виглядає з каналізаційного люка, стоїть знак "Чоловік на роботі". Кажуть, його поставили, щоб привернути увагу водіїв, які кілька разів наїжджали на Роззяву. Туристи люблять присісти біля бронзової фігури і загадати бажання, потерши каску.
Навпроти Чумила, привітно знявши капелюха, перехожих вітає Чудовий Ігназ. Це пам'ятник реальній людині. На початку ХХ століття у Братиславі мешкав дивак, який завжди ходив у красивому костюмі, вічливо вітав жінок, дарував їм квіти разом із зізнаням, що втратив голову від нерозділеного кохання.
За всім цим з-за рогу будинку спостерігає фігура у пальто і капелюсі з фотоапаратом у руках. Це пам'ятник папараці. Він виглядає так натурально, особливо вночі, що деякі туристи сприймають його за реальну людину.
По сусідству, буквально пройшовши кілька метрів до Головної площі Братислави, туристів зустрічає чоловік у формі армії Наполеона. Французький солдат сперся на лавку, натягнувши на очі характерний головний убір тих часів. У пам'ятника є реальний прототип. Йохан Хуберт воював за Наполеона, але отримав поранення і лікувався у Братиславі. Чоловік закохався у медсестру і залишився у місті. Хуберт став виноробом. Вина під цією маркою є досить популярними у Словаччині.
Хочеться відзначити словаків, які прикрасили своє місто такими оригінальними пам'ятниками. Вони притягують туристів, які потім скуповують у сувенірних крамничках їх маленькі копії та магніти.
Коментарі
1