неділя, 12 травня 2013 17:35

Алонсо виграв домашню гонку Формули-1
10

Фернандо Алонсо здобув перемогу на домашньому етапі Формули-1 в Іспанії. Дворазовий чемпіон світу стартував четвертим, але вже на першому колі вийшов на третє місце. Після першого піт-стопа пілот Ferrari став лідером і надалі залишався одним з найшвидших гонщиків на трасі "Каталунья-Монтмело".

Підтримувати високу швидкість Алонсо допомогла стратегія чотирьох зупинок у боксах, завдяки якій Фернандо часто отримував свіжі комплекти гуми.

Таку ж стратегію використовував партнер іспанця по команді Ferrari Феліпе Масcа: бразилець побачив картатий прапор третім. Між напарниками вклинився чемпіон світу 2007 року Кімі Райкконен. На відміну від суперників фін подолав дистанцію Гран-прі Іспанії з трьома піт-стопами, причому 46 кіл з 66 пілот Lotus керував автомобілем на м'яких шинах. Партнер Райкконена Роман Грожан зійшов з дистанції.

Лідер чемпіонату світу Себастьян Феттель з команди Red Bull залишився четвертим, його напарник Марк Веббер замкнув першу п'ятірку. Володар поул-позиції Ніко Росберг не зміг впоратися з надмірним зносом гуми на своєму боліді і cкотився на шосту сходинку. Льюїс Хемілтон на ще одному Mercedes F1 W04 також втратив темп через швидкий знос покришок: стартувавши другим, до фінішу британець приїхав за межами очкової зони, відставши від лідера на коло, повідомляє "Motor.ru".