Після серпневого скандалу з білбордом у Дніпродзержинську, на якому було зображено бабусю з котом із написом "Дізналася, що внук голосував за Регіони - переписала хату на кота", у Львові кіт зажив всенародної любові і став своєрідним символом. За місяць кількість котів у сувенірних крамницях значно зросла. Керамічні, металеві і плюшеві коти майже витіснили з полиць львівських магазинів мишей, собак та інших представників тваринного світу.
"Туристи стали частіше просити у нас котів у різних конфігураціях, - розповідає продавець однієї з крамниць 24-річна Наталя. - Ми й без того продаємо багато, але тепер почали закуповувати більші партії. Особливо охоче купують кухлі з зображеннями котів. Магніти на холодильник - це найпоширеніший сувенір. Продаємо тайстри з вушками і котячими вусиками. Є коти навіть на кульчиках - кілька десятків варіантів."
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Країні потрібен кіт
На вітрині однієї з крамниць лежить литий з металу кіт, який читає книгу, поважно закинувши лапу на лапу. Поруч написана від руки табличка: "Кіт, на якого бабуся переписала квартиру".
"Сподіваємося швидше продати. Людям такі написи дуже настрій підіймають", - ділиться молода продавчиня.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Рівненщині живе кіт Нацик з тризубом на лобі
У більшості крамниць фотографувати крам забороняють. Але котів тут шукати далеко не треба. Керамічні картини із зображенням котів висять при вході. Клацаю рудого кота в зеленому циліндрі за 70 гривень на вулиці Руській. Поруч з ним за таку ж ціну - зелений і плямистий з підписами "Мій котик". Котів зображують у стилі наївного живопису, часом у стилі жлобарту.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кіт врятував кримчанку від неминучої смерті у пожежі
Більшість львівських сувенірних котів - інтелігенти, які насолоджуються життям. Тепер до них долучаються коти у військовій амуніції - кептариках і з вудками в лапах, напоготові змагатися за свою рибу.
Коментарі
44