Завзяті курці середніх років, які викурюють на день по 40 сигарет, збільшують тим самим ризик розвитку хвороби Альцгеймера удвічі.
Цей факт в ході досліджень з'ясували американські вчені з науково-дослідного центру Kaiser Permanente під керівництвом доктора Рейчел Вітмер.
Дослідження також засвідчили: куріння підвищує ризик розвитку певної форми слабоумства.
Дослідники стежили за 21 тис. чоловіків і жінок середнього віку впродовж 23 років. Виявилося, що люди, які викурювали по дві пачки сигарет на день, мали на 157% вищей ризик заробити хворобу Альцгеймера порівняно із некурящими людьми, пише Newsru.
Також у них був на 172% вищий ризик розвитку судинної деменції - типу недоумства, що часто виникає внаслідок порушення кровопостачання мозку.
У той же час люди, що кинули курити, чи викурювали менше пачки на день, не мали підвищеного ризику.
Все це доводить: мозок не в змозі впоратися з наслідками тривалого куріння. Куріння впливає на судинну систему, змінюючи кров'яний тиск і підвищуючи фактори згортання крові..
Раніше Gazeta.ua повідомляла, що від пасивного паління виникає запалення легенів. У людей, які дихають димом поруч з курцями, зменшується робочий об'єм легенів. Відмирають тканини, де відбувається газообмін - кров віддає вуглекислий газ і насичується киснем.
Коментарі
1