За його словами, для підвищення ефективності світлосприйнятливого лікарського препарату, який використовується при лікуванні лазерним опромінюванням, вперше в світі була використана так звана "карбоно-нано трубка", яка є порошкоподібною речовиною чорного кольору, що виглядає під мікроскопом як така, що складається з найдрібніших волокон.
Властивості світлосприйнятливої речовини, як лікарського препарату при лікуванні онкології лазерним опромінюванням, були відомі медицині і раніше, але застосування його було малоефективним через поганої здатноість розчинятися у воді.
Учені помістили труднорозчинний і, як наслідок, не засвоюваний клітиною лікарський препарат всередину "карбоно-нано трубки", вклавши її в оболонку з розчинних у воді протеїнів. Таким чином лікарський препарат ефективно дійшов до клітини.
Це перший подібний експеримент в світі, відзначив представник університету.
В результаті досвіду над мишами, клітина, в яку був упроваджений лікарський препарат усередині "карбоно-нано трубки", після щоденного опромінення лазером протягом 15 хвилин, переставала існувати вже через 10 днів.
Учені планують перейти до дослідів на крупних тваринах і потім почати підготовку використання технології для лікування онкологічних захворювань у людей, повідомляє РІА "Новости".
Коментарі