"Уявляєш, — каже дружина, — в Америці щороку знищують 7 тисяч тонн зношених банкнот!"
Вона читає статтю в інтернеті, а я обраховую подумки вартість отих 7 тисяч тонн.
Виходить приблизно мільярд — якщо вважати всі знищувані банкноти однодоларовими. Хоча є, звісно, й інші. Просто я знаю, що "одинички" живуть найменше. В Америці — 20 місяців.
Зате в Африці — майже безконечно. Тобто — поки остаточно не розваляться на шматки або не зітруться на порох.
Ніхто їх не носить там у гаманцях чи кишенях. Бо до гаманців і кишень треба сякий-такий одяг. Навіть якщо хтось його має, то гаманців і доларів у ньому воліє не носити. Бо охочих їх відібрати там навіть більше, як в Україні.
Тому африканці носять долари найчастіше у взутті або в трусах. Від цього банкноти замусолюються ще дужче й набувають специфічного запаху.
— Уявляєш, — говорить дружина, — на кожній банкноті — кількасот видів бактерій!
Я знаю. Деякі гроші роблять на полімерній основі, там бактерій накопичується менше. Але американські долари — класика, їх роблять лише на бавовняній.
— І тому, — кажу, — треба їх іноді прати!
Дружина не вірить. Тоді показую їй іншу статтю, де розповідається, як у Гараре, столиці Зімбабве, перуть брудні долари в пральних машинах — у делікатному режимі. До статті додано фотографію, на якій усміхнений африканець вивішує на подвір'ї однодоларові банкноти, чіпляючи їх звичайнісінькими прищепками до мотузків, разом із трусами й футболками.
— Справжній тобі Лазаренко! — сміється дружина.
Вона й не здогадується, сердега, що проти сьогоднішніх "пацанів" Лазаренко — це й справді всього лише безневинний вивішувач трусів і футболок та по-аматорськи випраних "одиничок".
Коментарі
12