Привіт, кумо! Що робити, коли твоя прибиральниця не розуміє, навіщо прибирати тобі хату? Є якийсь спосіб це пояснити?
Знайомий будівельник із Тернополя попросив десь прилаштувати прибиральницею приятельку. Я запросила її приходити до себе. І тут з"ясувалася дивна річ: Марічка геть не розуміла, що я від неї хочу.
— То шо, мити підлогу? — питає вона протяжним говором. — Усю? А шо ще?
Вона з жахом, як на чортівню, дивиться на сучасні засоби для миття, які мене змусила купити попередня прибиральниця. Якщо я вдома, вона гукає мене від комп"ютера, аби я принесла ганчірку. А речі по своїх місцях відмовляється розкладати навідріз.
— Нашо то? Чого ти будеш зайве платити? То сама й розклади.
Я хочу, щоб вона вважала мене буржуйкою
Я ніяк не можу їй пояснити, що мені потрібен час на щось інше. Вона не розуміє, нащо вона мені.
— То ти ж з України, ти ж усьо сама знаєш, як робити, — пояснює Марічка.
Їй незрозуміло, як одна українська людина може прибирати в іншої в хаті — у них у селі так не заведено. За кордоном вона давно, англійською не говорить, тому ані тут ні з ким не спілкується, ані вдома — хіба дзвонить дітям у село. Концепція українців, які мають хатніх робітниць, їй чужа. Я розповідаю їй про твою прибиральницю в Києві, яка ще й ходить за продуктами.
— Та як-то можна, — дивується вона. — То ж я не знаю, що людині треба?
Марічка вважає мене такою самою, як вона. Їй болить брати мої фунти: адже я їх натомість маю послати додому, в Україну. Я кажу, що туди я фунти вже послала. Вона хитро мружиться: не вірить.
Я хочу, щоб вона вважала мене буржуйкою і зневажала, миючи мій унітаз і беручи мої гроші. Я цього дуже хочу. Інакше їй не вижити.
Коментарі
16