Новий пакет санкцій проти країни-агресорки Російської Федерації запроведжений з метою зіштовхнути російську економіку з рейок.
Санкції запровадили проти майже 200 осіб та установ. Про це у п'ятницю заявила президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн.
"Я вітаю угоду щодо дев'ятого санкційного пакету проти Росії. Він зосереджений на технологіях, фінансах і на медіа з метою зіштовхнути російську економіку і машину війни далі з рейок. Він поширює санкції на майже 200 осіб та установ, що були залучені до атак проти цивільних людей і до викрадення дітей", – заявила президентка Єврокомісії.
У відеозверненні поінформувала про деталі нового пакету антиросійських санкцій.
I welcome the agreement on the 9th sanctions package against Russia.
— Ursula von der Leyen (@vonderleyen) December 16, 2022
It focuses on tech, finance and media to push the Russian economy and war machine further off the rails.
It sanctions almost 200 individuals and entities involved in attacks on civilians & kidnapping children https://t.co/3vx73DMZyz
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: США вдарили по російському олігарху, який годує режим Путіна
"Росія продовжує нести смерть і руйнування в Україну, вона навмисно цілить у мирне населення та в цивільну інфраструктуру. Вона намагається паралізувати країну на початку зими. Але ми стоїмо поруч з Україною, і ми примусимо Росію заплатити за її жорстокість", – сказала Урсула фон дер Ляєн.
Заявила про нарощування тиску на Росію.
ЄС запровадив санкції проти трьох російських банків, серед яких – російський банк регіонального розвитку.
Також посилюються заходи експортного контролю та обмежень щодо поставок в Росію товарів подвійного призначення.
Обмеження поширюються на хімічні речовині, нервово-паралітичні речовини, електроніку, IT-компоненти – на все, що може бути використано російською машиною війни, сказала президентка Єврокомісії.
"Ми перекриваємо доступ Росії до всіх типів безпілотних апаратів. Ми запропонували заборонити прямий експорт дронів до Росії та їх експорт до третіх країн, таких як Іран, які можуть поставляти дрони Росії", – заявила.
Санкції ЄС стосуються також російського енергетичного і видобувного сектору, включаючи заборону на нові інвестиції у видобувну галузь РФ.
Дев'ятий пакет є доповненням до вже запровадженої повної заборони на морські поставки російської сирої нафти, яка набуває чинності цього тижня. Також – до введення граничного рівня ціни на російську нафту для третіх країн, що погодили на рівні країн G7.
"Міжнародне співробітництво, спрямоване проти російської війни, ніколи ще не було настільки потужним. Ми залишаємося твердими та об'єднаними", – сказала Урсула фон дер Ляєн.
16 грудня Європейський Союз погодив дев'ятий пакет санкцій проти РФ. Санкції застосували, зокрема, проти російського олігарха Юрія Ковальчука, якого називають "особистим банкіром" президента РФ Володимира Путіна.
5 грудня вступило у дію рішення про ембарго на постачання російської нафти у країни ЄС. Почала працювати гранична ціна на російську сировину, яку запровадили країни ЄС, G7 та Австралія.
Вчора лідери Євросоюзу погодили виплату Україні €18 млрд макрофінансової допомоги.
Коментарі