Юрій Вітренко замінив Андрія Коболєва на посаді голови Нафтогаз України. Про це повідомив Кабінет міністрів.
З 28 квітня припиняються повноваження членів наглядової ради компанії, представників держави в наглядовій раді та голови правління - Коболєва.
Також ухвалено рішення обрати й призначити з 29 квітня головою правління Вітренка.
"На рік буде призначено Вітренка", - водночас цитує поінформоване джерело "Інтерфакс-Україна".
Коболєв заявив, що дізнався про своє звільнення зі ЗМІ та відповідної заяви не писав.
"Перед новим керівником компанії поставлено завдання щодо системного збільшення видобутку українського газу, а також сприяння у формуванні повноцінного і справедливого ринку газу в Україні", - заявили в уряді.
Тимчасовим виконувачем обов'язків міністра енергетики призначили заступника міністра Юрія Бойка.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Уряд просить постачальників газу знизити ціни влітку
Напередодні правління презентувало фінпоказники компанії за 2020 рік.
Консолідований чистий збиток групи Нафтогаз торік становив 19 млрд грн порівняно з прибутком 63,29 млрд грн позаторік. Без урахування компенсації від Газпрому 55,7 млрд грн і призупиненої діяльності - 2,6 млрд грн.
Таке погіршення показників компанія пояснила впливом низького попиту і цін на газ, резервом сумнівних боргів.
"Компанія відштовхнулася від дна і почала генерувати прибуток", - заявив голова правління на презентації результатів.
На четвер у Верховній Раді призначено голосування за віцепрезидента Енергоатому Германа Галущенка на посаду міністра енергетики.
Сьогодні Кабінет міністрів звільнив із посади голову Нафтогаз України Андрія Коболєва, повідомили нардепи Ольга Василевська-Смаглюк зі "Слуги народу" і Олексій Гончаренко з "Європейської солідарності".
28 січня Верховна Рада вдруге не призначила Юрія Вітренка на посаду першого віцепрем'єр-міністра - міністра енергетики. "За" голосували 177 депутатів зі "Слуги народу".
Юрій Вітренко — економіст. З 2002-го працював у Нафтогазі з перервами. Повернувся в компанію після Революції гідності, був на керівних посадах до липня цього року.
Нафтогаз домігся у Стокгольмському арбітражному трибуналі компенсації від російського Газпрому на $4,63 млрд за порушення зобов'язань щодо обсягів транзиту газу. Займався бізнесом на ринку капіталу.
Коментарі
1