Першими, природно, підняли галас "кабельники", називаючи таке рішення Нацради незаконним і політично мотивованим. Мовляв, це все тому, що в Росії українські новини "перекручують" і подають "не з того боку". Тієї ж думки на сьогоднішній день дотримуються і члени парламентської фракції Партії регіонів, які мають намір домогтися скасування "вищезгаданих та інших незаконних рішень". Крім усього решти, у планах "регіоналів" притягти винних у цьому до відповідальності - аж до ініціації дострокового припинення повноважень членів Нацради, призначених Верховною Радою. За твердженнями нардепів, їх не зупинить навіть те, що для цього, можливо, доведеться "трішки" змінити законодавство.
А колишній радник Президента, народний депутат із НУ-НС Тарас Стецьків, навпаки, впевнений, що Нацрада вчинила абсолютно правильно.
"Відповідний закон в Україні був прийнятий у 2006 році, і всі телеканали мали понад 2,5 роки для того, щоб виконати умови українського законодавства. Більшість каналів це зробило, а ті, які принципово ігнорували закон, думаючи, що це їх не стосується, і були відключені. Таке відверте ігнорування українського законодавства я вважаю неприпустимим".
Щоправда, на запитання: "А які конкретно помилки мали бути виправлені?", Тарас Степанович не відповів – вважав за краще ще раз, більш чітко, повторити вищесказане. У той же час, на його думку, канали, які "швиденько виправлять помилки щодо своєї адаптації, будуть миттєво включені у кабельну мережу".
Перший заступник голови Нацради Ігор Курус претензії прихильників російських каналів "атдєлал под арех".
"Я хочу спеціально підкреслити: разом з російськими відключили також білоруські канали, США, Великобританії, Франції – тобто всі ті, які не є адаптованими до українського законодавства. Бути адаптованими – значить дотримуватися законів про рекламу, це приблизно 200 статей. Дотримуватися закону про суспільну мораль, щоб програми не граничили з порнографією. Крім того, канали повинні дотримуватися авторського права і суміжних прав. Це означає, що якщо вони хочуть транслювати в Україні на кабельних каналах художні фільми, то повинні купити права на трансляцію їх на території України. Адже дуже часто такі права купують тільки на Російську Федерацію, а Україна зазнає збитків. Обов"язковою умовою мають бути такі правила, як об"єктивна подача інформації і "право на відповідь". Усі ці речі записані не тільки в українському законодавстві, але і в інших світових нормативних документах".
На запитання про те, наскільки реальне повернення "опальних" каналів, Ігор Курус емоційно відповів, що "якби не втручалися політики та інші підбурювачі – все давно вже було б нормально. І сьогодні ми навіть не говорили б з вами на цю тему. А доти, доки цей конфлікт провокують, то власники, які перебувають за нашими кордонами, думають, що закони України виконувати не потрібно - в Україні і так є сили, які і без їхнього втручання їх захищатимуть, або провокуватимуть і політизуватимуть ситуацію".
На запитання, хто конкретно заважає повторному підключенню кабельних каналів і яким буде покарання для "неслухняних", зокрема, тих кабельних операторів, які продовжують трансляцію нелегально, Курус коротко відповів: "Заважають політики, які підбурюють провайдерів і дистриб"юторів не дотримуватися українського законодавства. В окремих регіонах місцева влада приймає рішення, які виходять за межі їхньої компетенції, і за цим фактом ми вже направили відповідні документи до Генпрокуратури. Мають місце також неофіційні погрози про те, що порубають кабелі. Крім того, припиняють оренду стояків і багато чого іншого. Якщо ми отримуємо таку інформацію і конкретно переконуємося, що якийсь місцевий чиновник або депутат дозволяє собі подібні речі, ми також подаємо скарги у правоохоронні органи. А що стосується тих провайдерів, які підбурюють до порушення законодавства, то ми, звичайно, застосовуватимемо найсуворіші санкції, які у нас є, - аж до позбавлення ліцензії", повідомляє ForUm.
Коментарі
1