Україна, проголосивши позаблоковий статус, ініціювавши кризу у відносинах з Європейським Союзом і Сполученими Штатами, стає все менш значущою для НАТО та його членів.
Таку думку ZN.UA висловив старший науковий співробітник Королівського інституту міжнародних відносин Chatham House Джеймс Шерр.
"У 1994 році Україна була одним з п'яти пріоритетних партнерів альянсу. Судячи з декларації Чиказького саміту, сьогодні Україна (на відміну від Йорданії, Марокко та Нової Зеландії) не є навіть однією з тринадцяти", — зазначив він.
Як повідомлялося, раніше заступник помічника генерального секретаря НАТО з питань громадської дипломатії Стефані Бабст заявила, що альянс не має наміру "підштовхувати когось, зокрема, Україну, до перегляду своєї оборонної політики".
Шерр же вважає, що "завжди важко допомагати країні, яка сама собі шкодить". "Але іноді це можливо. Якщо Україна є ключовою для євроатлантичної безпеки, то НАТО не повинно робити менше, ніж можливо", — резюмував експерт.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Янукович зустрівся з Обамою: говорили про уран, а Тимошенко забули
Нагадаємо, президент Польщі Броніслав Коморовський заявляв на зустрічі під час саміту НАТО в Чикаго, що вважає внутрішньополітичну ситуацію в Україні загрозою для її євроінтеграції.
Коментарі
18