Про це сказав уповноважений Президента України з питань енергетичної безпеки Богдан Соколовський.
"Для чіткої відповіді на питання про вигоду такої форвардної форми оплати необхідно мати чітке уявлення про реальні ціни на газ і транзит. Поки ж маємо найвищу ціну на газ для України і найнижчу ставку на транзит для Росії", - сказав він.
Соколовський нагадав, що через подібну угоду в 2004 році Україна в нинішньому році вимушена прокачати для "Газпрому" газ за дуже невигідним тарифом $1,09375 за 1000 куб. м на 100 км. на загальну суму послуг $250 млн.
На його думку, оплата газу послугами транзиту також може призвести фактично до повернення бартерних відносин.
На його думку, пошук нових варіантів відносин в газовій сфері свідчить про бажання і волю урядів двох країн виправляти допущені при підписанні газових угод помилки. "Якщо це так, то побажаємо їм успіху", - підкреслив уповноважений президента України.
Нагадаємо, прем"єр-міністр Юлія Тимошенко повідомила про домовленість по покупці Україною в квітні 800 млн. куб. м природного газу для закачування їх в свої підземні сховища (ПСГ) в рахунок майбутніх послуг транзиту російського природного газу до Європи.
Тариф на транзит російського газу через Україну в нинішньому році складає, згідно з підписаними в січні цього року угодами, $1,7 за 1000 куб. м на 100 км.
З урахуванням цього закупівля 800 млн. куб. м природного газу за діючою в другому кварталі ціною $270,95 за 1000 куб. м еквівалентна наданню послуг транзиту близько 10,3 млрд. куб. м природного газу, пише "Інтерфакс-Україна".
Коментарі
1