"Я не виключаю, що у вересні-жовтні в парламенті буде одна або дві нові фракції", - заявив на прес-конференції в середу політолог Дмитро Видрін, додавши, що в парламенті буде і надалі відбуватися "повзуче перетікання" депутатів з опозиційних фракцій в правлячу коаліцію.
За його словами, виходячи з результатів останніх голосувань, сьогодні в коаліційну більшість входить 253 депутати. Разом з тим він вважає, що у діючої влади поки немає завдання створення в парламенті стійкої конституційної більшості, оскільки створення такої більшості може спровокувати владу на ухвалення рішень, які не підуть на користь ні самій владі, ні країні.
"Мені здається, що у цієї влади є інстинкт самозбереження, який підкаже, що 270 голосів - це дуже великий запас, якого досить для ухвалення рішень, необхідних країні", - відзначив Видрін.
Науковий директор Школи політичної аналітики Національного університету "Києво-Могилянська академія", доктор історичних наук Олексій Гарань також допускає можливість створення в парламенті однієї або двох нових парламентських фракцій.
"Якщо регламент Верховної Ради дозволяє, то такий варіант можливий", - відзначив він.
Разом з тим, Видрін відзначив, що на даний момент, за неофіційною інформацією, в коаліцію "вже беруть не всіх".
"До мене підходили депутати, які говорили: я хотів увійти до коаліції, а мене вже не взяли", - сказав він. "Був момент всеїдності, коли коаліція створювалася за всяку ціну, і коли не дивилися на якісь регалії, і позитивні і негативні, а зараз вже не всіх беруть в коаліцію", - додав він.
"Тобто з'явився моральний кодекс учасників коаліції", - сказав Гарань.
"Ну, може, не моральний, а політичний кодекс", - парирував Видрін, повідомляє Інтерфакс.
Коментарі