Верховна Рада проголосувала за відновлення електронного декларування посадовцями.
Водночас реєстри декларації народні депутати залишили закритими – правка не набрала необхідної кількості голосів. За законопроєкт №9534 проголосували 329 депутатів.
Відновлення е-декларування передбачає:
подачу декларацій не тільки за поточний рік, а також за 2021, 2022 роки;
відновлення спецперевірок;
військові, які беруть участь в бойових діях, подаватимуть декларації через 90 днів після закінчення воєнного стану або демобілізації, розповіла народна депутатка Ірина Геращенко.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Соратник Юлії Тимошенко отримав $300 тис. "подарунку" від матері
Перший заступник голови комітету з питань антикорупційної політики Ярослав Юрчишин вранці повідомив, що у підготовлений до другого читання законопроєкт внесено поправку про закритість реєстру декларацій ще на один рік.
"Найбільший ризик законопроєкту – закритість реєстру декларацій ще на один рік. Народні депутати, очевидно, бояться наважитись показати свої статки, набуті за час повномасштабної війни", – сказав Юрчишин.
Правка №371 про відкриття одразу публічних е-декларацій не пройшла, повідомив нардеп Ярослав Железняк. Вона набрала 199 з 226 необхідних голосів.
Провал правки прокоментував журналіст Михайло Ткач.
"Вони всі прекрасно розуміють, що за рік, коли декларації мають відкрити, їх це вже не дуже хвилюватиме. Бо більшість – монобільшість, вибачте – буде переїжджати в інші не такі занедбані країни як наша", – написав журналіст.
На початку повномасшабної війни Верховна Рада призупинила обов'язкове декларування майна чиновниками, дозволивши подати дані про статки вже після скасування воєнного стану.
Національне агентство з питань запобігання корупції залишило можливість для добровільного подання декларації.
У лютому президент Володимир Зеленський підтримав петицію щодо відновлення декларування статків посадовців і депутатів.
Коментарі
1