За рік роботи уряду на чолі з прем'єр-міністром Денисом Шмигалем Верховна Рада проігнорувала 90% законопроєктів від Кабміну. Про це повідомив Комітет виборців.
З 4 березня минулого року, коли парламент призначив уряд, до 3 березня цьогоріч на розгляд ВР подавався 231 проєкт закону авторства Кабінету міністрів.
Із них стали діючими законами лише 30 документів або 12%.
Урядові законопроєкти в середньому підтримували лише 209 депутатів "Слуги народу" (85% фракції), що недостатньо для самостійного ухвалення рішень.
Ще 4 закони направлено на підпис президенту Володимиру Зеленському, однак їх ще не підписав. А 16 - прийнято в першому читанні.
Решта проєктів лише перебувають на розгляді парламенту і досі не були підтримані депутатами.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Шмигаль не став загрозою для рейтингу Зеленського
Із 30 урядових проєктів, які стали законами, 14 - ратифікаційні документи, які, як правило, не викликають політичних суперечок і в цілому підтримуються різними фракціями і групами.
Для порівняння: показники підтримки законопроєктів від уряду Олексія Гончарука були вдвічі вищими. З серпня 2019-го по березень 2020-го Кабмін подав 138 законопроєктів, із яких прийняти 32 закони або 23%.
За перший рік роботи уряду Володимира Гройсмана Верховна Рада прийняла 30% урядових ініціатив, що також більше, ніж в уряду Шмигаля.
"Лише 12% прийнятих законів - це не просто мала кількість, це катастрофічно низькі показники роботи уряду.
Центральним органам влади потрібно повернутися до практики спільних планів законодавчої роботи із зрозумілою логікою кроків і чіткими термінами виконання.
Однак схоже, що цієї проблеми не розуміє ані монобільшість, ані Кабінет міністрів та Офіс президента. При цьому без усвідомлення проблеми будь-який уряд і будь-який прем'єр-міністр будуть приречені на неефективність", - каже голова Комітету виборців Олексій Кошель.
Минулої середи прем'єр-міністр Денис Шмигаль похвалився здобутками за рік. Серед них назвав те, що ВВП України порівняно з іншими країнами в умовах пандемії коронавірусу показав одну з найкращих динамік.
Коментарі