Президент України Володимир Зеленський обгворив з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенберґом чотири питання.
Зокрема – постачання необхідної зброї. Про це повідомив сайт глави держави.
Серед тем:
засідання групи з питань оборони України у форматі "Рамштайн" 21 квітня;
стимулювання партнерів щодо постачання деяких видів зброї;
підготовка до Вільнюського саміту НАТО, на який запрошено Україну;
гарантії безпеки для України на шляху до Північноатлантичного альянсу.
"Перше – "Рамштайн", засідання, яке відбудеться завтра, та рішення, яких очікуємо від партнерів. Передусім це стосується збройної підтримки наших активних дій", – заявив Зеленський.
Що далі українські воїни зможуть рухатися на передовій, то швидше в Україну та всю Європу повернеться мир, сказав президент.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Patriot для патріотів": Резніков підтвердив прибуття американської ППО
Зеленський попросив Столтенберґа допомогти подолати стриманість партнерів у постачанні далекобійної зброї, сучасної авіації, артилерії і бронетехніки.
"Гальмування відповідних рішень – це час, який втрачається для миру. І це життя наших воїнів, які поки не отримали життєво необхідної кількості оборонних інструментів", – сказав президент.
Говорячи про саміт НАТО, Зеленський заявив, що "немає жодного об'єктивного барʼєра, який перешкоджав би ухваленню політичних рішень про запрошення України в Альянс".
"Саме зараз, коли більшість людей у країнах НАТО і більшість українців підтримують вступ нашої держави в Альянс, – час для відповідних рішень. Вже неможливо уявити безпеку євроатлантичного простору без України, і люди це розуміють", – сказав президент.
Також обговорили питання надання гарантій безпеки для України, допоки Україна перебуває на шляху в НАТО.
"Я наголошую: ці гарантії безпеки в жодному разі не замінюють і не відкладають членство України в НАТО", – заявив Зеленський.
Генеральний секретар НАТО приїхав в Україну у четвер. На Михайлівській площі Столтенберґ вшанував пам'ять загиблих українських військових.
Під час зустрічі з генсеком президент Зеленський сказав про нова главу у відносинах з Північноатлантичним альянсом.
Коментарі