Представники держав "Великої вісімки" (G8) не змогли дійти до спільного рішення щодо доцільності військового втручання в події у Лівії.
Як повідомляє Agence France-Presse, про це журналістам 15 березня заявив міністр закордонних справ Франції Ален Жюппе.
За його словами, думки представників країн G8 розділилися. Також Жюппе поки не зміг переконати всіх дипломатів у необхідності заборони польотів над територією Лівії, на якому наполягають Франція і Велика Британія.
З вимогою закрити повітряний простір Лівії ввечері в суботу, 12 березня, також виступила Ліга арабських держав (ЛАД). Питання про припинення польотів повинна вирішити Рада безпеки ООН. Китай, що має право вето в Радбезі ООН, виступає проти введення цього заходу.
Північноатлантичний альянс називає заборону польотів необхідною умовою для того, щоб стало можливим військове втручання в події у Лівії. Крім того, якщо польоти заборонять, полковник Муаммар Каддафі не зможе ні покинути країну, ні використовувати проти повстанців військово-повітряні сили.
Стосовно Каддафі, його родичів та осіб з найближчого оточення вже введені санкції Радбезу ООН і ЄС. Вони не можуть покинути країну. Каддафі також заборонений в'їзд до країн Євросоюзу й у Росію.
Заворушення в Лівії тривають вже місяць. За цей час вони переросли у повномасштабну громадянську війну. На бік противників Каддафі перейшла частина армії і поліції, але сили, якими володіє полковник, за оцінками фахівців, перевищують сили супротивників. Альтернативний уряд у Бенгазі - Національна перехідна рада (НПР) - вже визнано легітимним низкою іноземних держав.
У країні тривають бої за ключові населені пункти, зокрема, війська Каддафі знаходяться на підступах до Бенгазі.
Коментарі