Опозиції не вдасться довести до кінця ідею з імпічментом президента, однак почати цей процес вона повинна.
Про це у коментарі Gazeta.ua сказав колишній народний депутат Юрій Ключковський.
Коментуючи заяву лідерів опозиційних фракцій щодо того, що у них вже готовий законопроект щодо імпічменту президента, він наголосив, що ініціювати подібні речі опозиція має, однак навряд чи їх вдасться реалізувати.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Більшість хоче зняття недоторканності вже через місяць
"Зараз це зробити не можливо хоча б тому, що для цього потрібно мати три чверті голосів (300 — ред.). Тому до кінця ця процедура дійти сьогодні не може. Але ж, в решті-решт, починати її та ініціювати можна, чому б і ні. Тим паче, якщо хтось має відповідні підстави, відповідні докази та відповідну аргументацію. Процедура імпічменту зовсім не гарантує, що якщо вона буде почата, то й обов'язково завершиться успішно, але навіть початок цієї процедури — це вже серйозний хід", - пояснив Ключковський.
На його думку, необхідно прийняти спеціальний закон щодо процедури імпічменту, де більш детально розписати, як саме вона має відбуватися.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Ми не підтримуватимемо дурниці меншості" - Колесніченко про імпічмент
"Варто нагадати, що імпічмент — це спосіб притягнення до кримінальної відповідальності, тобто в основі має лежати звинувачення у вчиненні злочину. Далі є процедура, передбачена Конституцією і її просто необхідно деталізувати. У законі про імпічмент треба більш детально прописати, як формується тимчасова слідча комісія, яким чином відбувається розгляд цього питання, яка роль у цьому того, кого звинувачують, чи мають втручатися правоохоронні органи, чи ні тощо. Зараз же є тільки конституційні норми, які позначають окремі віхи процесу, але деталей процедури немає", - пояснив він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Опозиція імітує діяльність, щоб переконати українців у своїй ефективності - експерт
Екс-нардеп також схвально поставився щодо самої ініціативи опозиційних сил, оскільки, на його переконання, саме цим і має займатися опозиція.
"Я не дуже вірю, що це стане реальністю. Однак, опозиція має на меті, і на то вона й опозиція, - привернути суспільну увагу. Якщо вона матиме більшість, а тим паче конституційну більшість, то вона вже перестане бути опозицією", - підкреслив він.
Коментарі
17