У процесі суду над Юлією Тимошенко відбувається зіткнення двох стратегій. З боку влади видно намагання скоріше завершити суд. Можливо, навіть, у серпні-вересні. Команда Тимошенко навпаки намагається якомога сильніше затягнути цей процес.
Таку думку на прес-конференції висловив політолог Володимир Фесенко.
"Формат цього процесу з обох боків дійсно набуває абсурдного, конфліктного і політизованого характеру. Відсутність стабільної команди адвокатів у Тимошенко пізніше може стати аргументом у міжнародному суді. Головне завдання Тимошенко - затягувати процес доти, доки врешті-решт політична кон'юнктура у країні не зміниться не на користь влади. Це може допомогти Тимошенко уникнути покарання. Окрім того, якщо вдасться затягнути процес до парламентських виборів, Юлія Володимирівна уникне заборони участі у виборах і балотуватиметься у статусі підсудної", - наголосив експерт.
На його думку, тоді Тимошенко може використати фінальну частину судового процесу як майданчик для парламентської боротьби. Та й покарати її буде важче, бо Тимошенко стане опозиційним діячем під час виборчих перегонів.
"Зараз, як не парадоксально, зростає вірогідність арешту Тимошенко. У владі і в керівництві правоохоронних органів, які впливають на хід суду, дуже не задоволені тим, як іде процес. Людей при владі дратує, як Тимошенко поводить себе у суді. Емоційно це може підштовхувати їх ризикнути і показово заарештувати Тимошенко. Звернення прокуратури до суду з вимогою заарештувати Тимошенко є своєрідним попередженням", - відмітив Фесенко.
Він припустив, що можливий варіант арешту, а потім амністії Тимошенко.
Коментарі
69