Суворе ставлення ЄС визначають три основні чинники. Про це у новому номері журналу "Країна" зауважив польський політолог, експерт Інституту міжнародних відносин Варшавського університету Анджей Шептицький.
"Перший – справа Тимошенко. Вона тривалий час репрезентувала Україну в західних медіа. Тому політики, за яких голосує європейський виборець, змушені на це знання зважати. Другий чинник – мало кому з політиків не хочеться показати себе захисником прав людини. При цьому слабшу країну критикувати дуже легко. І третє – багато країн ЄС критично ставляться до будь-яких перспектив розширення Євросоюзу на Схід. А тут українці самі заварили кашу, тож як із цього не скористатися?", - наголосив він.
Від початку травня лідери європейських держав одне за одним закликають бойкотувати українські матчі "Євро-2012". Погрожують зупинити ратифікацію угоди про асоціацію з ЄС. Причина – ситуація з демократичними свободами в країні та ув'язнення Юлії Тимошенко. Випустити екс-прем'єрку з тюрми вимагають і США. Росія висловила стурбованість щодо умов утримання Тимошенко в колонії. Українська влада відмовчується.
За словами політолога, ЄС уже показав усе, що міг.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Довіра Європи до України вичерпується" - президент Литви
"Що тепер йому – запровадити санкції, як до Мінська? Але хіба там щось змінилося від того? І, зрештою, Євросоюз не може дозволити собі ще одну Білорусь. Бо є газогін, від якого залежать європейці, є багато спільних програм – щодо міграції, реадмісії, енергетичної співпраці. Це чудово розуміє і Янукович. Тому він грається з ЄС і робить, що хоче", - підкреслив він.
Думки інших експертів стосовно того, до чого можуть дійти закордонні політики задля тиску на українську владу читайте у журналі "Країна" № 18 (121) за 10 травня 2012 року.
Коментарі
17