Європейський парламент (ЄП) вказує Україні на проблему виборчого правосуддя і високого рівня корупції, і в той же час вітає створення Конституційної асамблеї і ухвалення нового Кримінально-процесуального кодексу.
Такі положення включені в спільний проект резолюції щодо України, ситуацію щодо якої Європарламент розгляне на поточному тижні, починаючи з вівторка.
"Європейський парламент засудив поведінку прокуратури, судові процеси, а також вирок щодо Юлії Тимошенко, як порушення прав людини і порушення законності, а також піддав критиці ситуацію у в'язницях, використання виборчого правосуддя проти Юрія Луценка, Валерія Іващенка та інших", - сказано в проекті резолюції.
Разом з тим, депутати Європарламенту беруть до уваги прийняття нового Кримінально-процесуального кодексу в Україні, що є частиною комплексної судової реформи. У проекті йдеться про необхідність продовження цих реформ в тісній співпраці з Венеціанською комісією Ради Європи.
"Приймається до уваги, що всеосяжна реформа судової системи і заходи щодо забезпечення дотримання законності при проведенні кримінальних розслідувань та судових процесів, у тому числі принципу справедливого, неупередженого і незалежного судового розгляду, досі не були реалізовані в Україні", - відзначає ЄП в проекті резолюції.
Європарламентарії звертають увагу на високий рівень корупції і зловживань владою в Україні, проте наголошують, що кримінальні процеси не повинні використовуватися в політичних цілях.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Депутати Європарламенту просять ГПУ пустити їх до Тимошенко
ЄП також висловлює жаль з приводу вироку колишньому прем'єр-міністру Юлії Тимошенко і підкреслює, що зміцнення верховенства права та незалежності судової влади, а також ініціювання надійної боротьби з корупцією необхідні не тільки для поглиблення відносин між ЄС та Україною, а й для консолідації демократії в країні.
Крім того, Європарламент закликає українську владу забезпечити прозорість касаційного процесу в справі Тимошенко і забезпечити повну повагу прав всіх ув'язнених, у тому числі Тимошенко, Луценка і Іващенка.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: НАТО висловило Україні занепокоєння з приводу політичних репресій
Також ЄП підтримує проведення успішного чемпіонату Європи з футболу Євро-2012 в Польщі та Україні. "Висловлюючи підтримку успішному проведенню Чемпіонату Європи з футболу 2012 в Польщі та Україні, ЄП закликає європейських політиків, які відвідають матчі Євро-2012 в Україні (як приватні особи), публічно заявити про свою поінформованість про політичну ситуацію в країні і спробувати відвідати політичних ув'язнених у в'язниці", - сказано в проекті резолюції.
Коментарі
5