Політичний аналітик Інституту Євроатлантичного співробітництва Володимир Горбач переконаний, що західні партнери України поки не будуть реагувати на події 4 травня, проте це не сприятиме європейській інтеграції України
Про це він сказав в коментарі Gazeta.ua, говорячи про недільний мітинг опозиції.
"Для європейської інтеграції України парламентська криза - заблокований парламент, недієздатний, це – погано. Інша справа реальні причини цього, і чи потрібна Європейському Союзу така євроінтеграція України, яка буде здійснюватися з порушення української Конституції", - висловив думку політолог.
Він наголосив, що "це не буде сприйнято нашими західними партнерами". "Особливо, коли необхідні закони будуть ухвалюватися меншістю, яка видає себе більшістю, яка ще й ховається від людей та інших депутатів під крилом Адміністрації президента", проте, він зазначив, що "якщо цей інцидент розцінювати як суто політичний, а не правовий, то на це можна закрити очі, тобто це не потягне за собою санкцій, офіційних заяв".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: З приходом до влади Януковича в Україні триває "холодна" громадянська війна
"А якщо рішення, які були там ухвалені наберуть чинності, за підписом президента України Віктора Януковича, то це вже буде трохи інша справа. В самому факті такої роботи парламенту в двох частинах можна розглядати як певний епізод певної політичної боротьби всередині країни. І питання - що саме засуджувати зовнішнім спостерігачам", - додав експерт.
Водночас, Горбач наголосив, що міжнародна спільнот може підтримати стурбованість опозиції щодо такої ситуації".
"ЄС та США можуть дати сигнал українській владі, що такою ціною, їй це не потрібно. Європейський Союз буде чекати початку травня, тієї дати, яку він відвів для того, аби Україна справилася із задачами, і поки не спливе то час, ЄС не буде приймати якісь рішення", - наголосив Горбач
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Опозиція хоче перевірити підписи депутатів-"розкольників"
Нагадаємо, у четвер, 4 квітня, більшість провела альтернативне засідання Верховної Ради поза межами парламенту. На ньому зібралися 244 народних депутата. Засідання вів спікер Володимир Рибак. На ньому було розглянуто і проголосовано низку законопроектів.
Коментарі
4