Прийняття Верховною Радою законопроекту В'ячеслава Кириленка, яким скасовується закон "Про засади державної мовної політики", буде шляхом для прийняття законопроекту про мови в Україні. Таку думку сьогодні на прес-конференції висловив Володимир Яворівський.
29 грудня у ВР був зареєстрований Проект Закону про визнання таким, що втратив чинність, Закону України "Про засади державної мовної політики".
"Якщо буде прийнятий закон Кириленка, то це теж один з кроків вирішення проблеми. У такому випадку, якщо закон ("Про засади державної мовної політики" — ред.) буде скасовано, то будуть скасовані перехідні положення. В перехідних положеннях говориться про те, що скасовуються законопроект, прийнятий ще у 1988 році, у радянські часи. Він, з моєї точки зору, набагато кращий, за закон Ківалова-Колісніченка. То це був би шлях до прийняття цього законопроекту ("Про функціонування української мови як державної та порядок застосування інших мов в Україні" - ред.). Україна повинна мати свій законопроект мов. Радянський законопроект теж примітивний, але влаштовував на певному етапі українське суспільство, він захищав державність мови. Весь парадокс у тому, що приймали тоді комуністи під диктат, так би мовити, Росії. А сьогодні ми маємо власну державу, яка прийняла законопроект без другого читання, без поправок народних депутатів. Він весь фальшивий", - зазначив Яворівський.
У той же час, член Комісії людських та громадянських прав Світового конгресу українців, правозахисник Володимир Богайчук вважає, що слід залучити "УДАР" до підтримки законопроекту Кириленка.
"Я думаю, що найлегше - це спробувати залучити той же "УДАР" в плані підтримки законопроекту Кириленка не як такий, що скасовує "мовний" закон Ківалова, а як прийнятий з порушенням регламенту. Я думаю, і Кличко, і вся його компанія на це підуть, якщо мова буде йти не про якусь там мову чи права, а про регламентні порушення. Мені здається, це простіше буде", - зазначив він.
Богайчук порадив Яворівському зняти свій законопроект ("Про функціонування української мови як державної та порядок застосування інших мов в Україні" - ред.) та доопрацювати. Однак, народний депутат навідріз відмовився.
"Є два читання. Більше того, я переконаний, якщо законопроект буде прийматися, якщо появиться така ніша для прийняття, то буде і друге читання, і третє. Регламент дозволяє такі речі. Знімати його ми не будемо ні в якому випадку. Тим більше не я єдиний автор. Це фактично представлені три фракції. Вони це питання вже погодили", - додав народний депутат.
Нагадаємо, законопроект "Про функціонування української мови як державної та порядок застосування інших мов в Україні" був зареєстрований у Верховній Раді 10 січня. Його авторами є Володимир Яворівський, Ірина Фаріон та Марія Матіос.
Коментарі
17