Підприємства української авіаційної промисловості не можуть розірвати наявні зв'язки з Росією, але й не повинні стояти осторонь від європейських і світових тенденцій, які вимагають в першу чергу нових підходів до підготовки інженерних та конструкторських кадрів.
Про це заявив перший віце-президент - головний конструктор ДП "Антонов" Григорій Рудюк на засіданні Ради директорів підприємств, установ та організацій Києва, яке відбулося в Київській міськадміністрації і було присвячене обговоренню переваг і ризиків вільної торгівлі з Євросоюзом для економіки столиці України.
"Наше підприємство пов'язане з Росією багатьма відносинами, в Росії зараз експлуатується 2497 наших літаків. При цьому потрібно мати на увазі, що 70% доходів надходить від підтримки та обслуговування літаків протягом строку їх експлуатації. Звичайно, ми можемо розірвати всі ці зв'язки, але навіщо? Ринок Європи заповнений, на ньому йде жорстока конкуренція. Ми змогли довести європейцям, що можемо проектувати, виробляти і обслуговувати літаки, що відповідають світовим стандартам. Але щоб рухатися в цьому напрямку далі, нам потрібно ще дуже багато зробити", - зазначає Рудюк .
На його думку, одним з основних факторів, що ускладнюють конкуренцію на європейському ринку, є недостатній рівень підготовки інженерних кадрів у вітчизняних вузах.
"Наша освіта знаходиться на радянському рівні, орієнтована на радянські стандарти. Нам доводиться перенавчати випускників вузів, які приходять до нас на роботу. Тому найближчим завданням я бачу впровадження в нашу науку і освіту європейських стандартів підготовки інженерних і конструкторських кадрів. Тільки тоді ми будемо робити продукт, який може успішно конкурувати з продукцією американських і європейських виробників", - підкреслює Рудюк.
Генеральний конструктор ДП "Антонов" акцентує на необхідності обдумано підходити до процесу євроінтеграції.
"Ми однозначно повинні активізувати зусилля щодо євроінтеграції, але не потрібно кидатися у вир з головою", - вважає Рудюк.
На засіданні Ради директорів підприємств, установ та організацій Києва було прийнято Звернення до Президента України. Учасники Ради зажадали від Президента та Уряду адаптувати вітчизняну економіку до умов вільної торгівлі з ЄС і мінімізувати вплив на внутрішню соціально-економічну ситуацію в державі.
Коментарі
12