Держава має кілька можливостей для боротьби із надприбутками громадян.
Про це під час зустрічі з прем'єром Миколою Азаровим сказала академік Елла Лібанова.
"Боротися можна або зверху, або знизу. Або обрізати верхівку, а це ми пройшли 1917 року, або дати можливість заробляти тим, хто сьогодні малозабезпечений. Сьогодні розподілення населення за доходами катастрофічне. Виходить, що у нас 9 млн домогосподарств мають місячний дохід до 2 тис. грн. А асиметрія майже безкінечна, бо є люди, які заробляють більше, ніж мільйони. Звісно, треба щось робити з цим нерівністю".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Азарову порадили ввести податок на розкіш
Вона вважає соціальну нерівність одним з факторів, що не дає вийти з кризи:
"Українське населення в цілому бідне. Вони дуже хворобливо відносяться до високих доходів та розшарування суспільства. У нас вважають, що добитися високих доходів допомагають багаті батьки, корупція та вміння обходити закон. Люди не підтримують проведення реформ, бо це пов'язано з прийняттям непопулярних рішень. Реформи неможливо буде провести доти, поки кожне рішення не буде прозорим. Коли буде зрозуміло, що влада намагається зробити у той чи іншій галузі та як суспільство може її проконтролювати. Тут ми впритул підходимо до побудови громадянського суспільства".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні збільшився розрив доходів між заможними і бідними
Лібанова каже, що громадянське суспільство потрібно влади: "Влада може посприяти цьому - спростити законодавство, реалізувати принципи електронного уряду, особливо на місцевому рівні. Потрібно активізувати боротьбу з корупцією, провести кілька показових справ".
Коментарі
3