Уряд Миколи Азарова залишив заповідні території без фінансування. Тому природоохоронці звернулись до Кабміну та Верховної Ради з проханням вжити невідкладних заходів та відновити у бюджеті код видатків та кредитування на збереження природно-заповідного фонду, що дозволить поновити належне фінансування діяльності заповідних територій у складі Держлісагентства.
Як повідомили Gazeta.ua у Національному екологічному центрі України (НЕЦУ), у державному бюджеті України на 2012 рік не передбачені кошти для територій природно-заповідного фонду (ПЗФ), підпорядкованих Держлісагентству. До числа "постраждалих", зокрема, потрапили шість природних заповідників та понад десять національних парків.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Заповідний "Синевир" готують пустити під забудівлю - екологи
За словами екологів, у 2011 році на їхнє функціонування з держбюджету було виділено 53 млн грн, що складає 7,1% коштів, передбачених на фінансування видатків та кредитів Державного агентства лісових ресурсів.
"У поточному році, готуючи бюджет на 2012-й рік, урядом було виключено вказаний код видатків. Тобто, тепер заповідники будуть фінансуватись на загальних підставах разом із держлісгоспами, а їхніми грошима розпоряджатимуться обласні управління лісового господарства", - пояснили у НЕЦУ.
За словами головного редактора видання "Станіславівський Натураліст" Андрія Замороки, кошти, передбачені на заповідну справу і охорону природи, будуть тепер витрачені на "латання боргових дірок у якомусь з держлісгоспів".
Екологічні організації вважають, що це неминуче призведе до невиконання об'єктами ПЗФ поставлених перед ними завдань з охорони і відтворення природних комплексів, а також це - цілком реальний сценарій скорочення штату працівників об'єктів ПЗФ.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Екологи закликали губернаторів заборонити джипінг у заповідниках
"Ми переконані, що наявність у структурі Держлісагентства об'єктів ПЗФ вищого рівня – безпосередня загроза національній безпеці держави та державним пріоритетам України в галузі охорони навколишнього природного середовища", – заявив заступник голови Національного екологічного центру України Олексій Василюк.
Тому, на переконання Василюка, у найкоротший час слід завершити розпочате перепідпорядкування установ ПЗФ з відання Держлісагентства у підпорядкування Міністерства екології і природних ресурсів України, як спеціально уповноваженого органу державного управління в галузі організації, охорони та використання природно-заповідного фонду.
Коментарі
1