Сьогодні, 26 вересня 2018 року, президент України Петро Порошенко відзначає 53-річчя. Він народився 26 вересня 1965-го у місті Болград на Одещині.
У політику він прийшов 20 років - на початку 1998-го. Gazeta.ua нагадує яким був шлях Петра Олексійовича до президентського крісла.
Освіту на міжнародних економічних відносинах він отримав в Київському національному університеті Тараса Шевченка. Згодом почав займатись бізнесом — керував кількома підприємствами, у 90-ті придбав кондитерські підприємства. Об'єднав їх у групу "Рошен" - найбільшу кондитерську фабрику в Україні.
Крім "Рошену" має завод "Кузня на Рибальському", "Укрпромінсвет-агро". Володіє "5 каналом" та Міжнародним інвестиційним банком. До 2009-го мав частку у корпорації "Богдан".
У політику Порошенко прийшов 1998-го — став членом Соціально-демократичної партії. За два роки створив партію "Солідарність". Партія Порошенка на кілька місяців увійшла у "Трудову солідарність України" – згодом її перейменують у Партію регіонів. З майбутніми регіоналами Порошенко пропрацював півроку.
"Солідарність" 2001-го увійшла до виборчого блоку "Наша Україна" Віктора Ющенка, Порошенко став керівником виборчого штабу. 2002 та 2006 за списками "Нашої України" президент потрапив до Верховної Ради. Очолював комітети з питань бюджету та фінансів.
У лютому 2005 — секретар РНБО. За два роки — голова Ради Нацбанку. Рік працював міністром закордонних справ. В уряді Миколи Азарова — міністр економічного розвитку і торгівлі. В 2002 році пройшов у Верховну Раду, там — був позафракційним членом Комітету з питань європейської інтеграції.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленський обігнав Порошенка - опитування
У грудні 2013-го вийшов на Майдан під час сутичок протестувальників із спецзагоном "Беркут". Після цього кроку почав рости його рейтинг. На президентських виборах 2014-го отримав 54, 7% голосів. За його президентства відбулось декілька реформ — децентралізація, декомунізація, реформи поліції, генпрокуратури, судової системи. Україна заявила про бажання вступити до НАТО, підписала Угоду про асоціацію з ЄС, отримала безвіз із країнами Європи. Створили низку антикорпуційних органів — САП,НАБУ, НАЗК.
На наприкінці серпня 2018-го Петро Порошенко заявив про вихід із договору про про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною та РФ. Україна відмовилась продовжувати цей договір на наступні 10 років. 17 вересня президент підписав указ РНБО про припинення документу.
Коментарі