Мер Конотопа і АТОвець Артем Семеніхін закликав містян серйозно ставилися до сигналів повітряної тривоги.
Він пояснив, яку небезпеку несуть авіабомби окупантів з удосконаленим модулем планування і корекції. Саме такою зброєю було вперше атаковане Запоріжжя цієї ночі. І так само може бути атаковано Конотоп. Про це Семеніхін написав у Телеграм.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Не здумайте робити цього над містом" - мер Конотопа застеріг охочих збивати Shahed з власної зброї
"Нікого не хочу лякати, тим паче проти ночі. Просто до роздумів і з метою щоби ви серйозно ставилися до сигналів повітряної тривоги. Ми вже добре знаємо, що москалі постійно удосконалюють модулі УМПК (універсальний модуль планування і корекції). Це така штука з легкого металу у вигляді крил, які чіпляють на ФАБ (фугасна авіабомба) і в результаті цієї не складної модернізації утворюється КАБ. Усі вже давно стали помічати, що москалі навчили їх (КАБи) маневрувати під час польоту. Очевидно встановили більш вдосконалену систему корекції і управління", - написав мер.
Він зазначив, що успіхи росіян на Донбасі - це результат роботи їхньої авіації, яка скидає ті КАБи.
За словами Семеніхіна, КАБи мають бойову масу (ті, що по нас застосовують) від 250 кілограмів і до трьох тон. Для порівняння: вага стандартної міни 120 калібру становить приблизно 16 кілограмів, вага артилерійського снаряда 152 калібру приблизно 46 кілограмів.
Відповідно виходячи з вище наведеного, найменший КАБ 250 - це майже як шість арт. Снарядів 152 калібру.
Семеніхін зауважив, що Конотоп знаходиться приблизно на такій самій відстані як і Запоріжжя від точок звідки можливий пуск цих авіабомб. Тому існує цілком реальна загроза й для міста.
"Відповідно можна сказати, що кацапи не зупиняються над вдосконаленням цієї смертоносної зброї і Курська операція нашого Генштабу - є просто неймовірно потрібною річчю, щоби не дозволити москаликам бити КАБами ще й по нашому місту", - написав мер.
У ніч на 23 вересня росіяни атакували КАБом Запоріжжя.
Поранення отримали шестеро людей.
По місту було завдано удару керованою авіаційною бомбою ФАБ-250 з універсальним модулем планування та корекції. За останніми даними нові УМПК дозволяють збільшити дальність пуску до 80 км.
Коментарі