вівторок, 24 листопада 2020 12:02

Запуск е-лікарняного перенесли на 2021 рік

Запуск е-лікарняного перенесли на 2021 рік
Кожен лікар, який видаватиме лікарняний, має підписати документ своїм цифровим підписом в електронній системі. Фото: pixabay

Е-лікарняні, які мали запустити в Україні у квітні цього року, запрацюють з 2021-го.

Запуск е-лікарняних дозволить не лише скасувати лікарняний як паперову довідку, що є елементом бюрократії, а й заощаджувати час лікарів та пацієнтів, заявив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, передає "Українська правда".

"Крім цього, це можливість швидко й ефективно оплачувати лікарняні без фізичних контактів, гарантувати обґрунтованість виплат та економити державні кошти", - повідомив Федоров.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: МОЗ спростувало міф про негативний тест на коронавірус для виходу на роботу

Він стверджує, що електронні лікарняні будуть одразу в електронному вигляді, нічого дублювати не потрібно.

"Це буде звичайна форма в онлайн-системі, заповнення якої займатиме кілька хвилин. Після цього підписаний електронним підписом документ автоматично надсилатиметься до інших державних органів для виплат", — додав міністр.

За словами заступника міністра соціальної політики Олега Коваля, кожен лікар, який видаватиме лікарняний, має підписати документ своїм цифровим підписом в електронній системі. Далі інформація через реєстр в Пенсійному фонді автоматично передаватиметься у Фонд соціального страхування, і там одразу знатимуть, що людина захворіла і повинна отримати компенсацію, оскільки є платником єдиного соціального внеску.

"Лікарняний матиме фіксований термін. У країні працюють протоколи. Кожна хвороба в середньому має відповідну кількість днів для лікування. Наприклад, певною хворобою людина хворіє 6 днів. Лікарняний відкривається на 6 днів, і є закритим. Якщо людина одужала, вона може не йти до лікаря, щоб закрити лікарняний, а просто виходить на роботу. Якщо ж людина потребує ще лікування, вона звертається знову до лікаря і в день закриття попереднього лікарняного відкривається новий", – додав Коваль.

За його словами, це дозволить відстежувати, чи лікарняний видав профільний лікар.

"У нас часті випадки, коли лікарі дають документи щодо хвороб, які не відповідають їхньому профілю, а це – потенційні корупційні ризики. Також ми зможемо боротися та відстежувати потенційні "схеми", коли "на лікарняний" іде половина співробітників підприємства, які фактично продовжують працювати, але отримують ще й виплати з Фонду соцстрахування", – пояснив Коваль.

Це пришвидшить процедуру отримання страхових виплат, зменшить шахрайство навколо цієї теми: раніше фейкові лікарняні купували за 200-300 грн. Людям можна буде не відвідувати лікарню окремо, щоб закрити лікарняний.

Кількість листків з оплачуваними лікарняними, що оформлюються у Фонді соціального страхування України, зросла майже на 49% порівняно з вереснем 2020 року.
Про це повідомили у відомстві. Упродовж жовтня ФССУ прийняв на оплату понад 396 тис. листків непрацездатності. Загальна сума склала 1,2 млрд грн.

Зараз ви читаєте новину «Запуск е-лікарняного перенесли на 2021 рік». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі