Українські моряки із затонулого напередодні в Середземному морі корабля "Salla 2" розповіли пресі про те, які жахіття вони пережили. Їхні друзі потонули в них на очах. Самі вони врятувалися "лише завдяки надії та вірі в Бога".
Сьогодні зранку 13 грудня з лікарні в Хайфі були виписані четверо українців, яких напередодні ввечері витягли з води ізраїльські рятувальники. Один українець вже переведений з реанімації, його стан не викликає побоювань. Ще один моряк перебуває в лікарні у Бейруті.
За словами головного механіка судна Андрія Карася, корабель почав тонути під час шторму в ніч на суботу. Вода у машинному відділенні піднялася до такого рівня, що він вже не міг стояти на ногах – його підтримували товариші.
"Ми знали, що буде важко вижити вночі у холодному морі, в шторм. Ми тримали один одного за руки. Спочатку нас було вісім, але дехто замерзнув на смерть", - розповів Карась.
"Ми залишилися вчотирьох, це було жахіття", - додав він.
Моряки вистрибнули у море в рятувальних жилетах, лише на деяких з чоловіків була термічна білизна, яка допомогла зберегти тепло.
Моряки майже добу боролися з вітром та хвилями у відкритому морі в одних лише рятувальних жилетах.
Місце, де затонуло судно, було безлюдним, нікого не було аж до самого горизонту. Тільки під вечір моряки побачили гелікоптер рятувальників і почали подавати йому сигнали, доки їх не помітили.
"Те, що допомогло нам вижити, - це була віра в Бога і надія, що хтось прийде на допомогу", - кажуть українці.
Вони подякували військовим, які у важких погодних умовах змогли швидко їх витягнути з води та підняти на борт вертольота.
Врятовані розповіли, що сильний вітер розігнав шлюпки, тому їх довго не могли знайти. Одного моряка також з Salla 2 виявили зовсім в іншому місті, його віднесло хвилями, іншого підібрав торговельний корабель, який йшов до Бейруту.
Всього на борту судна перебували 13 осіб. Ще семеро досі вважаються зниклими безвісти, їхні пошуки тривають. У рятувальній операції беруть участь 4 гелікоптери і 2 літаки ВПС Ізраїлю, ракетний крейсер, кораблі ізраїльської берегової охорони, а також корабель НАТО з сил швидкого реагування і два вертольоти британського ВМФ.
Керівник центру з пошуків та рятувальних операцій на воді Бені Розанські в інтерв"ю ізраїльським ЗМІ розповів, що судно було в поганому технічному стані. Його неодноразово ремонтували у портах, куди воно заходило, у тому числі і в ізраїльських. Також є інформація, що екіпажу судна часто затримували заробітну платню.
Коментарі