неділя, 09 червня 2013 14:08

У Вашингтоні виклали інсталяцію з мільйона штучних кісток
13

Фото: Фото: Reuters

Біля Білого Дому у Вашингтоні активісти виклали в суботу інсталяцію з більш ніж мільйона штучних кісток, щоб закликати владу США активніше боротися з масовими вбивствами по всьому світу.

Кістки, зроблені з картону, пап'є-маше та кераміки, викладені на газонах на Національній алеї перед Капітолієм, де засідає конгрес США. Інсталяція проіснує до 10 червня.

"Ми викладаємо кістки тут, щоб створити символічне масове поховання і використовувати цей символ - кістки, - щоб засвідчити тяжкість цих криз. Але ще більш важливо - нагадати, що всі ми люди. У цьому проекті великий освітній компонент. Це спосіб проінформувати людей про те , що відбувається. Зробивши кістку, вони тим самим можуть висловити свій досвід і створити матеріальне вираження свого голосу", - сказала засновник проекту One Million Bones (Мільйон кісток) і автор інсталяції, художник Наомі Натале.

"Ми робимо це, щоб привернути увагу до геноциду і масових звірств, які відбуваються в Судані, Південному Судані, Демократичній республіці Конго, Бірмі та Сомалі. Протягом останніх трьох років понад 125 тисяч школярів, художників та активістів створювали ці кістки, і сьогодні у нас тут, на Національній алеї, представлені 1 мільйон 18 тисяч 260 кісток як візуальні репрезентації масового поховання", - сказала координатор в США проекту One Million Bones Кетлін Мак'юен.

За кожну кістку було пожертвувано 1 долар для гуманітарної діяльності в Сомалі і Конго. Автори проекту працюють з неурядовою організацією Enough Project (Проект "Досить!"), яка привертає увагу політиків до проблеми міжплемінного і державного насильства в різних країнах.

"Люди зможуть взяти по одній кістці, зустрітися зі своїми конгресменами і запропонувати їм призначити спеціального представника по Судану і Демократичній республіці Конго, щоб ми мали краще уявлення про ситуацію на місцях і могли розпочати важливі дії, які давно вже назріли", - додала автор інсталяції Наомі Натале.

"Наша мета - вшанувати людей, які загинули без усякої причини в геноциді, різанині, війні. Мільйон кісток - щоб згадати про них і щоб зробити щось, щоб більше це не повторилося", - сказала активіст з Демократичної республіки Конго Неємії Намадаму. Вона додала, що сама втратила близьких людей під час масової різанини.

"Я не можу сказати вам їх кількість. Це були родичі, друзі, близькі друзі", - сказала Намадаму.

За різними оцінками, до 5 мільйонів осіб було вбито в ході громадянської війни в Демократичній республіці Конго в 1996-2003 роках. Незважаючи на мирні угоди, які припинили громадянську війну, досі відбуваються вбивства і напади. У Судані в ході громадянської війни 1983-2005 років загинуло близько 2 мільйонів осіб, а в 2011-2012 роках, за підрахунками активістів, понад півмільйона людей були вигнані зі своїх будинків.

У Сомалі активісти налічують 1,6 мільйона біженців всередині країни і 675 тисяч за її межами, в країні тривають сутички, жителям загрожує голод. У М'янмі (Бірмі) уряд веде кампанію проти партизанських рухів, яка супроводжувалася масовими жертвами. У цих країнах правозахисники відзначали також масові страти, тортури і зґвалтування, руйнування будинків і цілих селищ.

Зараз ви читаєте новину « У Вашингтоні виклали інсталяцію з мільйона штучних кісток». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

3

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі