Нардепи пропонують щорічно відзначати 8 травня День пам'яті й перемоги над нацизмом у Другій світовій війни. А від Дня перемоги 9 травня - відмовитися.
Відповідний законопроєкт зареєстрували у Верховній Раді 18 травня, зазначають на сайті парламенту.
Автори законопроєкту пропонують зробити 8 травня святковим і неробочим днем. Адже саме цього дня у європейських державах святкують перемогу над нацизмом у Другій світовій війні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Російські війська змогли прорвати фронт лише у двох точках" – що пише про нас світова преса
"Відзначення в Україні Дня перемоги 9 травня є нелогічним і неприйнятним, особливо після початку повномасштабного російського вторгнення на територію України 24 лютого", - ідеться в пояснювальній записці до законопроєкту.
Також рекомендують президенту Володимиру Зеленському внести зміни до указів, які дозволять 9 травня відзначати в Україні День Європи.
"Україна має вшановувати пам'ять загиблих і відзначати День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні разом з усією Європою та всім цивілізованим світом - 8 травня, а 9 травня разом із державами-членами Європейського Союзу відзначати День Європи", - наголошують нардепи.
У Литві пропонують зробити 9 травня не лише Днем Європи, а й Днем пам'яті жертв геноциду в Україні. Відповідну поправку зареєстрували 16 литовських парламентарів.
Депутати, що зареєстрували поправку, належать як до керівних партій, так і до опозиційних. Серед авторів проекту - спікер Сейму Вікторія Чміліте-Нільсен, міністри закордонних справ та юстиції, головний ініціатор та організатор - заступник спікера Сейму Паулюс Саударгас.
Коментарі