Україна уклала контракт на виробництво і постачання танків та бронетехніки до Іраку. Загальна сума операції - $2,4 млрд, повідомляє "Дело".
З української сторони документи підписувала державна компанія, що займається експортом та імпортом продукції і послуг військового та спеціального призначення, - "Укрспецекспорт".
У компанії операцію не коментують, посилаючись на конфіденційність інформації.
Проте, як стало відомо, обслуговувати контракт буде дочірня структура "Укрспецекспорту" - держпідприємство "Прогрес", яке у 1990-х роках виконало попередній найбільший контракт українських зброярів - постачання 320 танків Т-80УД до Пакистану.
Іракський контракт дозволить забезпечити роботою насамперед такі підприємства, як Харківське конструкторське бюро машинобудування імені Морозова і держпідприємство "Завод імені Малишева". Також за контрактом будуть задіяні потужності виробників електроніки і високоточного машинобудування.
Експерти відзначають, що у виборі Іраком саме української військової техніки не останню роль зіграла позиція Вашингтона, який фактично контролює політику, що проводиться властями цієї країни.
У результаті, поставка танків фінансуватиметься за рахунок коштів, виділених урядом США в рамках переозброєння армії Іраку.
Всього Штати виділили на цю програму $3 млрд. З них $2,48 млрд дістанеться Україні. Це близько 85% від загальної суми.
Нагадаємо, 5 грудня в.о. міністра економіки Ігор Уманський підписав лист з державними гарантіями іракській стороні, які забезпечать реалізацію серії великих збройових контрактів у середньому на $2,4 млрд.
США виділили Іраку 2,4 млрд. дол. на придбання нової військової техніки і озброєнь, причому Україні було віддано перевагу в ході складного відбору. Зокрема, незважаючи на відсутність офіційного тендеру, серед потенційних країн-експортерів називали спецекспортерів Польщі, Чехії, Болгарії, Словенії, України.
2,4 млрд. дол. - це найбільший в історії українського ВТС проект, до якого входить низка окремих контрактів, який на кілька років забезпечить роботою близько 80 оборонних підприємств України.
Коментарі
16