За словами ученого, якщо оболонка Каллісто вибухне, то через десятки років щороку на Землю падатимуть гігантські осколки, які здатні привести до загибелі всього живого.
"Уявіть собі - наш Місяць оточений оболонкою льоду, товщина якого 800 кілометрів. Це типовий масивний супутник типу Ганімеда, або Каллісто, або Титану. Лід брудний, через нього йде електричний струм, оскільки все це рухається в магнітному полі, в магнітосфері планети-гіганта. І лід, зокрема, непоганий провідник, якщо брудний ще - тим більше. І відбувається електроліз льоду", - говорить Дробишевський.
За його словами, включення в льоду мають, як правило, електронну або діркову провідність, а лід має протонну провідність.
"Протон підходить до межі включення, він вимушений брати електрон. Виділяється вільний водень. Відбувається електроліз льоду, причому об"ємний, не у вигляді міхурів виділяється газ, а у вигляді твердого розчину в льоду міститься в цих оболонках. І коли така концентрація водню з киснем в льоду досягає 15-20% - це вибухівка. Вона здатна детонувати", - пояснює учений.
Дробишевський відзначив, що один такий вибух вже відбувся відносно нещодавно, а саме вибух крижаної оболонки супутника Сатурну - Титана, близько 10 тисяч років назад. Вибух, зокрема, привів до виникнення атмосфери Титану, крижаних кілець Сатурну, появі деяких короткоперіодичних комет.
А оскільки зі всіх супутників зовнішніх планет у супутника Юпітера Каллісто найстаріша крижана оболонка. Це означає, що вона ще не вибухала і може бути у високому ступені насищена продуктами електролізу льоду - воднем і киснем. У разі їх детонації наслідки можуть бути фатальними для жителів Землі, підсумував учений, повідомляє Кореспондент.net.
Коментарі