Норвезькі вчені змогли вичленити спіраль ДНК з щелепи доісторичного полярного ведмедя. Його рештки були знайдені три роки тому в вічній мерзлоті. Тепер вчені планують клонувати тварину, повідомляє журнал Nature.
Шарлота Ліндгвіст з університету Осло, яка керувала дослідженнями каже, що тепер клонування тварини лише справа часу. З кістки змогли виділити майже цілу мітохондрію, що несе в собі спіраль ДНК.
Вчена вважає, що їм вдалося отримати найстаршу мережу спадкової інформації ссавця. ДНК мамонта, що вважалася найстаршою, має 65 тисяч років. А цей ланцюг полярного ведмедя старший за нього вдвічі.
Володимир Семенкін з Київського музею палеонтології каже, що клонований звір буде схожий на свого бурого родича.
"Доісторичний полярний ведмідь буде більшим за бурого та в нього може бути коричневе хутро. Бо точно не відомо коли білі ведмеді відокремилися від бурих. Це може бути середня ланка еволюції. Такий собі протоведмідь, що жив 150 тисяч років тому", - відзначає він.
Вчений каже, що дослідження зубів протоведмедя можуть наштовхнути на розгадку його проживання.
"Якщо він їв багато морської риби та ссавців, то можливо він був полярним мешканцем. Якщо ні, то ще жив на суходолі. Тоді буде доведено, що два види ведмедів розділилися пізніше ніж вважалося. Зараз вчені думають, що цей ведмідь був чотири метри заввишки.
Він жив біля полярних територій та почав вимирати, коли змінився клімат і льодовики розтанули.
Коментарі
4