У Києві відкрили альтернативну школу "БеркоШко". Вона знаходиться у приватному будинку біля вул. Газопровідної. У навчальному закладі поки що є лише п'ятий клас, у ньому 9 осіб.
"Коли старшому сину виповнилося шість років, не захотіла віддавати у звичайну школу. Там перевантажують і дають мало практичних навичок. Тому з трьома друзями створили свою школу", - говорить Gazeta.ua одна з засновниць проекту Валентина Мержиєвська.
Одна з засновниць проекту мама - філолог, друга - мистецтвознавець, третя - інженер. Так, змогли покрити усю початкову школу.
"Серед викладачів школи батьки та друзі батьків. Загалом є три категорії учасників. Це батьки, які навчають і приводять своїх дітей. Є такі, що не навчають, але водять. Треті - не мають дітей, але викладають у школі", - розповіла Валентина.
Школярі навчаються у понеділок, вівторок і середу. В інші дні відвідують гуртки та роблять домашні завдання. Уроки тривають із 9 до 17 години.
"Маємо маленькі перерви та одну велику - півтори години. На ній діти мають час пообідати, погуляти та пограти. Коли тепло, діти бігають, катаються на велосипедах, іноді ходимо на прогулянку до лісу. Він у семи хвилинах ходьби. Всього за день маємо п'ять уроків", - каже Валентина.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Матір ходить на уроки сина заради його безпеки
Всі оформлені на екстернатну форму навчання й закріплені за звичайною школою. Раз на півріччя проходять атестацію.
"Оцінок дітям не ставимо. Гонитва за оцінками підмінює цінність навчання. Дитина має вчитися, щоб отримувати задоволення від знань, а не щоб отримати оцінку. На атестації всі отримують хороші результати. Нижче 8 балів не було" - каже вона.
Основна мета школи - зробити навчання цікавим.
"Ми намагаємося давати дітям необхідні освітні знання і в той же час вчити тому, що їх цікавить. Багато матеріалу даємо в ігровій форму. Привчаємо не боятися щось пробувати. Спроби і є навчанням. Розвиваємо вміння висловлювати власну думку" , - додала Валентина.
Нагадаємо, Міністерство освіти і науки України працює над концепцією нової української школи. В ній діти зможуть здобути уміння і компетентності XXI століття, які узгоджені країнами Європейського Союзу.
Коментарі
1