Економіка Росії зайняла друге місце в рейтингу країн, які найбільше постраждали від економічної кризи. До такого висновку прийшли в німецькому DekaBank, порівнявши максимальне квартальне зростання ВВП в 30 країнах світу до настання рецесії з максимальним квартальним падінням під час рецесії, пише газета Welt.
У Росії даний показник опинився на рівні 11 відсотків. Гірше справи йдуть тільки у Туреччини, де ВВП знизився на 14,2 відсотка. У п"ятірку лідерів рейтингу також потрапили Сінгапур (9,9 відсотка), Мексика (8,8 відсотка) і Японія (8,3 відсотка).
Дослідження показало, що найбільше від кризи постраждали ті, що розвиваються, а не розвинені країни. Проте, і у великих розвинених економіках обвал був значним. Так, Німеччина зайняла восьме місце з показником 6,9 відсотка, а Італія - десяте (6,5 відсотка). Найбільша економіка світу - США - зайняла 20 місце (3,9 відсотка).
Варто відзначити, що у двох країн під час кризи ВВП не тільки знижується, але і росте. Так, у Польщі цей показник за час кризи збільшився на 2,2 відсотка, а у Індії - 7,6 відсотка.
Раніше повідомлялося, що багато країн світу в середині 2009 року поступово почали виходити з рецесії. Зокрема, невелике економічне зростання намітилося в Німеччині та у Франції. У Росії в другому кварталі 2009 року ВВП виріс в порівнянні з першими трьома місяцями на 7,5 відсотка. Дана статистика дозволяє інвесторам сподіватися на те, що "дно" кризи вже позаду, повідомляє Lenta.ru.
Коментарі