Подорожчання хліба зараз не має об'єктивного характеру і зумовлене бажанням деяких ділків підзаробити на ажіотажі.
Про це Gazeta.ua заявив голова комітету Верховної Ради з питань аграрної політики та земельних відносин Григорій Калетнік.
"Члени секретаріату комітету Верховної Ради з питань аграрної політики роз'їхались по областях для вивчення цієї ситуації. Вони мають зустрітися із працівниками і підприємствами, які випікають хліб, людьми, які викупили у свій час хлібоприймальні підприємства і мають свої запаси зерна. Тому має бути обов'язково вивчена ситуація, скільки зерна залишків минулого року по минулорічних цінах знаходиться в засіках сьогодні України. В тому числі в приватних структурах, акціонерних товариствах. Маємо знати і що знаходиться ще в аграрному фонді і держрезервах. І тоді ми можемо говорити про те, яким чином можна цю ситуацію і на якому рівні утримати", - зауважив "регіонал".
Калетнік вважає, що об'єктивних причин для подорожчання хліба наразі не існує.
"Є певні сьогодні напрацювання, щоб створити необхідний резерв додатково із того наявного продовольчого зерна, яке в Україні є, щоб на ньому не нагрівали руки відповідні ділки. Чому я говорю "не нагрівали руки"? Бо на моїй пам'яті було багато різних років, і подорожчання ішло головним чином не від об'єктивної ситуації, а завжди в цю об'єктивну ситуацію включали дуже і дуже значні відсотки ті, хто хоче нею скористатися на свою користь. Тобто, головне питання моніторинг ситуації і, відповідно, реагування всіх структур влади, в тому числі і законодавчої, і комітет буде в цьому займати активну позицію. Ми будемо робити все необхідне для того, щоб ціна хліба утримувалася на такому рівні, який буде доступний для наших людей", - зазначив нардеп.
На думку "регіонала" впровадження квот на експорт зерна позитивно вплине на внутрішній ринок хліба.
"Я не знаю жодної держави, щоб не впливала на свій ринок. Тут що Євросоюз і кожна країна Євросоюзу, що заокеанські країни, всі відповідно до ситуації у державі включають свої інструменти. Тому ми маємо вчитися якраз ролі держави і законодавства держави щодо забезпечення своїх національних інтересів", - підкреслив Калетнік.
Як відомо, за прогнозами експертів, восени очікується істотне подорожчання хлібобулочних виробів.
У свою чергу, перший віце-прем'єр Андрій Клюєв пообіцяв посилити контроль на зерновому ринку через оборудки на ринку.
Перед цим прем"єр-міністр Микола Азаров заявляв, що в уряді не бачать підстав для підвищення цін на хліб.Однак, у Севастополі на 15-20 копійок подорожчав хліб, що випікається основним виробником хлібобулочних виробів у місті ВАТ "Цар-хліб".
5 серпня ВАТ Кременчуцький хлібокомбінат підняв ціну на соціальний хліб. Буханець ржано-пшеничного хліба подорожчав на 11 коп. - до 2,76 грн. Глава правління Галина Олійник пояснила, що це через дефіцитом муки другого ґатунку.
Коментарі