Усі країни, де боротьба з корупцією ефективна, не мають спеціалізованих органів. Поліція розслідує все. Можливо, у наших умовах треба було їх створювати. Але поки що вони себе не виправдали.
Про це в інтерв'ю журналу "Країна" говорить бізнесмен та публіцист Карл Волох.
"Донедавна моєю єдиною претензією до Національного антикорупційного бюро, Спеціалізованої антикорупційної прокуратури була низька ефективність. Вважав, ці органи некорумповані, проте не дуже дієві. Зараз вони починають виконувати політичні замовлення. Мають менше самостійності. Після деяких законодавчих постанов керівник САП став фактично залежним від генпрокурора", - вважає він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: За попередні 5 років Україна зробила в сфері боротьби з корупцією найбільше у світі - експерт
На думку бізнесмена тільки створення ДБР було неминуче.
"Мали забрати у Генпрокуратури функцію слідства. Та зараз усі говорять про відвертий вплив Андрія Портнова (заступник глави Адміністрації президента Януковича. - Gazeta.ua) на цей орган. Закрита інформація швидше з'являється на його сторінці у Facebook, ніж на офіційному сайті Держбюро.
В українську політику Портнова повернув Коломойський. Він для Ігоря Валерійовича вирішує бізнесові справи. Заодно працює і на свої інтереси. Ображений на Майдан, його керівників та п'ять років, що був поза політикою. Намагається поквитатися. Історія з Пашинським - підтвердження", - додає Карл Волох.
Повне інтерв'ю з Карлом Волохом читайте у журналі "Країна" від 31 жовтня.
Коментарі