Понад тисяча тернополян, незважаючи на дощ, прийшли 24 листопада на Театральний майдан, щоб висловити свою незгоду із призупиненням євроінтеграційних процесів в Україні.
О 12.00 тут почалася позачергова сесія міської ради.
"Тернопіль був у центрі національного відродження у 1980-х, 1990-х роках. Тут починались перші мітинги, знесення пам'ятників, звідси пішла хвиля по всій Україні. Тому ми не маємо права сьогодні мовчки сидіти перед телевізорами. Громадським спротивом маємо змусити парламент, уряд і президента завершити справу євроінтеграції", – сказав під час виступу міський голова Тернополя Сергій Надал.
Напередодні він зустрівся з молодіжними активістами та студентами, домовлялися, що захід пройде без партійної символіки. Попри це майдан рясніє прапорами опозиційних партій. Сесія прийняла звернення до керівництва держави з вимогами прийняти євроінтеграційні законопроекти і підписати угоду про асоціацію з ЄС. Молодіжний мер Тернополя пластун Любомир Шимків підходить до мікрофону і несподівано падає разом зі стояком, мов підкошений.
"Трішечки вдарило струмом", – пояснює. Розповідає про наміри молоді – розпочати з понеділка страйк у навчальних закладах, облаштувати на Театральному майдані наметове містечко.
"Приводьте своїх знайомих на Євромайдан, адже тільки разом ми – сила. Поширюйте серед знайомих прапори та стрічки із символікою Євросоюзу, прикрашайте ними свій одяг, робоче місце, під'їзди", – закликає присутніх Шимків.
Обіцяє збирати на Євромайдані тисячі студентів. Його єдиного з промовців проводжають тривалими оплесками. Особливо після інформації, що тернопільські студенти прийняли звернення англійською мовою до лідерів Європейських держав та президента США Барака Обами, що молодь виступає за євроінтеграцію і очікує підписання угоди про Асоціацію з ЄС. Ці звернення студенти вирішили розмістити на акаунтах голів держав у соцмережах.
Коментарі
6