середа, 01 квітня 2009 11:45

МОЗ вирішило утилізувати всі запаси скандальної вакцини

МОЗ вирішило утилізувати всі запаси скандальної вакцини

Додаткову імунізацію проти кору і краснухи з використанням препарату Trevisac проводити більше не будуть, а 8 млн. невикористаних доз вакцини терміном придатності до вересня будуть передані іншим країнам або знищені в Україні.

Таке рішення прийняте в Міністерстві охорони здоров"я.

Оперативний штаб Міністерства охорони здоров"я з вивчення наслідків проведення імунізації проти кору й краснухи представив заключний звіт про свою роботу.

8 млн доз вакцини можуть бути передані іншим країнам

Цей штаб був створений 23 травня 2008 року для розслідування обставин смерті підлітка в Краматорську (Донецька область) після щеплення індійської вакцини проти кору і краснухи Trevisac виробництва компанії Serum Institute of India, Ltd.

У звіті підтверджується висновок попередніх комісій про те, що смерть підлітка була викликана не вакциною, а "трагічним збігом обставин".

Однак, з огляду на сформовану в суспільстві негативну думку про ці щеплення, вирішено не проводити додаткову імунізацію проти кору й краснухи з використанням препарату Trevisac, а 8 млн невикористаних доз вакцини терміном придатності до вересня цього року передати іншим країнам або знищити в Україні.

Як повідомила прес-секретар Мінздоров"я Людмила Гордон, керівник оперативного штабу Валерій Бідний звернувся у Дитячий фонд Організації Об"єднаних Націй (ЮНІСЕФ) і Всесвітню організацію охорони здоров"я (ВОЗ) з інформацією про неможливість використання протягом 2009 року індійської вакцини для профілактики кору й краснухи.

Однак остаточне рішення про те, як вчинити з вакциною, так і не було прийняте.

"Утилізація вакцини з чинним терміном придатності - винятковий випадок в українській практиці, що вимагає внесення змін до законодавства", - зазначила Гордон.

"Більше того, утилізація вакцини, яка була передана нам ЮНІСЕФ у якості гуманітарної допомоги, негативно позначиться на міжнародному іміджі України", - підкреслила вона.

При цьому в Мінздоров"я виключають можливість продажу вакцини, а представники ЮНІСЕФ припускають різні варіанти взаємовигідних домовленостей за узгодженням із міжнародними донорами ЮНІСЕФ та експертами ВОЗ.

Раніше в Міністерстві охорони здоров"я вже повідомляли, що використання вакцини проти кору й краснухи, наданої Україні Всесвітньою організацією охорони здоров"я у якості гуманітарної допомоги, надалі неможливе через надто велику недовіру до неї в українському суспільстві.

Як повідомлялося раніше, чеські лікарі висловили стурбованість поширенням в Україні такого явища як вакцинофобія.

За даними ООН, сотні тисяч українців останнім часом відмовилися від щеплень. Вакцинофобію, вважають фахівці, спричинила смерть сімнадцятилітнього хлопця з Донецької області, яка настала після щеплення проти краснухи.

На думку чеських інфекціоністів, масове нехтування профілактичними заходами призведе до епідемій.

Нагадаємо, у травні 2008 року після щеплення від кору та краснухи, зробленого індійською вакциною, в місті Краматорськ помер школяр Антон Тищенко. Крім того, з підозрою на поствакцинальні реакції в Україні були госпіталізовані більше 100 людей.

Це викликало гучний резонанс та сотні почали масово відмовлятися від щеплень. Влада пообіцяла відмовитися від сумнозвісної вакцини, втім, як стало відомо, її знову закупили у 2009 році. Україна пообіцяла ООН провести кампанію додаткової імунізації населення від 16 до 29 років проти кору та краснухи напередодні проведення в країні Чемпіонату Європи з футболу у 2012 році.

За матеріалами Комерсант-Україна, Gazeta.ua

Зараз ви читаєте новину «МОЗ вирішило утилізувати всі запаси скандальної вакцини». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі