Мери великих міст не знають, як живуть люди.
Про це в інтерв'ю журналу "Країна" сказала засновниця Міжнародного саміту мерів Ірина Озимок.
"Українські мери не хочуть займатися питанням інклюзивності (інклюзія - збільшення участі всіх громадян в соціумі, насамперед тих, що мають труднощі у фізичному чи розумовому розвитку. - Gazeta.ua). На Саміт мерів, який відбудеться 28-29 листопада в Києві, запросили Дмитра Щебетюка, який представляє ініціативу "Доступно. UА". Він на інвалідному візку проїхав 2,7 тисячі кілометрів по Україні. Заїхав у Білорусь автостопом. Він знає все про інклюзивність українських міст. У бюджетах не закладено грошей на це, немає й цікавих ініціатив. Зараз у Києві дуже гарна тенденція ремонту доріг. Впевнена, що підправляючи тротуари, завжди можна зробити з'їзд для візочка. Просто це треба передбачити, треба, щоб були люди, які хочуть вирішити цю проблему", - сказала вона.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи побільшає парковок для людей з інвалідністю після збільшення штрафів?
У Миколаєві асоціація ветеранів АТО вирішила зайнятися цією проблемою, каже Ірина Озимок.
"Виявили, що там є близько 10 тролейбусів, які облаштовані підніжкою. Але ніхто не знав, коли вони прибувають на ту чи іншу зупинку. Розробили мобільний додаток, який показує графік цих тролебусів. Відкрили скриньку Пандори. На трнотуарах так багато ям, що добратися до зупинки дуже складно.
Обов'язково треба знайти амбасадорів, які допомагатимуть. Це завжди може робити перша леді, лідери думок, стартап-спільнота.
Важливо бути небайдужими. Часто мери великих міст не знають, як живуть люди. Що таке їхати громадським транспортом у годину пік. Не знають, що таке зайти в метро зранку. Їм треба частіше спускатися на рівень простих людей", - вважає засновниця саміту мерів.
Детальне інтерв'ю з Іриною Озимок читайте в наступному числі журналу "Країна".
Коментарі